Mluvčí Divadla Ungelt Marta Skarlandtová ocenila publikum. „Diváci seděli v pláštěnkách, které v případě deště dostávají zdarma, hrálo se nepřetržitě," uvedla. V srpnovém repertoáru hodlá Divadlo Ungelt letní scénu pod Loretou naplnit po šestadvacet večerů. Ty první budou patřit Simoně Stašové a hostujícím inscenacím Drobečky z perníku, Skleněný zvěřinec a Římské noci, v nichž má hlavní roli. Další nabídnou inscenace Skořápka, Mezi úterým a pátkem a Pan Halpern a pan Johnson s hereckým koncertem Františka Němce a Petra Kostky. V pátek 4. srpna se s Ungeltem pod Loretou rozloučila zpěvačka Marta Kubišová; koncerty k ukončení kariéry uspořádá 5. a 7. září v Divadle ABC.

Poslední srpnová dekáda bude patřit slovenským hvězdám

Zatímco Pražský hrad bude od 7. srpna v Královské zahradě před Míčovnou v rámci Letních shakespearovských slavností patřit Romeovi s Julií, na nádvoří Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí se po Večeru tříkrálovém od 22. srpna vrátí komedie Veselé paničky windsorské v režii Jiřího Menzela. V hlavní roli bonvivánského rytíře Jana Falstaffa už devátým rokem vystoupí Bolek Polívka.

Další tradiční akcí je Léto hereckých osobností Studia Dva na Vyšehradě. Letos se koná počtrnácté a nabízí desítku inscenací. Hrát se bude do konce měsíce i na kamenné scéně na Václavském náměstí, kam je v poslední srpnové dekádě naplánováno Léto slovenských hvězd. Půjde o pět inscenací, v nichž se objeví například Emília Vášáryová, Zuzana Krónerová, Milan Lasica, Martin Huba a Milan Kňažko.

Herce ani diváky zatím počasí neodradilo

Karel Roden a Jana Krausová tu navíc sehrají několik repríz diváky žádané komedie Sex pro pokročilé. V divadle Studio DVA se objeví i reprízy one man show Boba Klepla Vysavač. V obnovené premiéře Ostrovského komedie Les s Ivou Janžurovou dále 31. srpna vystoupí Igor Orozovič, Vladimír Javorský či Igor Bareš. Původně ji pro Národní divadlo nastudoval režisér Michal Dočekal.

Podle mluvčího Studia Dva Tomáše Přenosila se zatím podařilo odehrát všechna představení do konce. „A to občas díky odhodlání diváků i herců, i když jsme několikrát museli představení přerušit," řekl médiím. V případě letní scény Vyšehradu se hraje i za nepříznivého počasí. Jeviště je kryté a diváci dostávají pláštěnky.