Autorem a kurátorem projektu je výtvarník a mimo jiné autor loga Občanského fóra Pavel Šťastný, který se o novou podobou Lennonovy zdi postaral již dvakrát. Poprvé ji pod dohledem Šťastného pomalovalo desítky umělců z ČR i zahraničí v polovině března 2019 při příležitosti oslav 30. výročí od pádu komunistického režimu. Podruhé, když v říjnu 2019 proběhla nutná rekonstrukce zdi, kterou si objednali maltézští rytíři. Byla tehdy odstraněna omítka a opravena římsa i historický portál.

Nová podoba Lennonovy zdi na pražské Kampě. | Video: Deník/Radek Cihla

Přesně po měsíci, 7. listopadu 2019, byla zeď slavnostně odhalena ve své nové podobě, na jejíž první tváři se podílel Pavel Šťastný spolu s více než třiceti umělci. Po odhalení díla se slavná Lennonova zeď, která se nachází na Velkopřevorském náměstí v centru Prahy na Malé Straně, profesionálně nafotí.

Fotografie následně organizátoři pošlou do české společnosti, která se specializuje na výrobu horkovzdušných balónu a různých nafukovadel, aby zde vyrobili nafukovací Lennonovu zeď ve stejných rozměrech, jako je ta originální. S touto nafukovací Lennonovou zdí pak Šťastný a Suchánek plánují v říjnu navštívit Štrasburk, Paříž, Brusel a Lucemburk, kde bude zeď nafouknuta a bude tak reprezentovat kulturu ČR i EU.