Koncert již od prvních tónů naznačoval, že se opravdu jedná o jednu z koncertních senzací letošního roku. Speciální byl také tím, že dvorní skladatel a textař kapely Martin Gore slavil v den konání koncertu dvaapadesáté narozeniny. Ve chvíli, kdy se postavil za mikrofon, vytáhli synchronizovaně fanoušci napříč celým stadionem nad hlavu transparenty s gratulacemi.

Britská hudební legenda, v jejímž čele stojí zpěvák Dave Gahan si svými potemnělými melodiemi Prahu omotala kolem prstu, i když se větší část koncertu odehrávala za světla a nevynikla tak nesmírně propracovaná, dovolím si říct dokonalá, pódiová prezentace. Záběry na kapelu, efekty i abstraktní obrazce se v plné síle ukázaly až v druhé polovině koncertu, kdy se setmělo a přišly na řadu stěžejní hity kapely jako Personal Jesus nebo Enjoy The Silence.

Pražská zastávka se Depeche Mode vyvedla na jedničku. Gaham si publikum podmanil svými vyzývavými tanečními kracemi, bravurním zpěvem a koncert si viditelně užíval, což se na výsledné atmosféře celé show podepsalo. Potemnělé verše kapely se takřka dvě a půl hodiny vznášely nad Edenem a i když částečně utrpěla vizuální stránka, ta hudební byla brilantní.