Výstava Praguescape, která je dostupná i v knižní podobě jako česko-anglický průvodce po pražských parcích, veřejných zahradách anebo dětských hřištích, nabízí dlouhý seznam míst, kde se lze nastalé situaci bez obav odreagovat a načerpat síly.

Výstava s knihou vznikla před dvěma lety v rámci Landscape festivalu Praha 2018 a jejich realizaci finančně podpořilo Hlavní město Praha. Festival tak tímto projektem ohlašuje svůj návrat do metropole a vybízí k seznámení se zdejším děním na poli současné krajinářské architektury ještě před jeho začátkem. Zahájen bude v průběhu června a potrvá až do konce září letošního roku.

Návštěvníci se mohou těšit na intervence mnoha architektů

Trasa festivalu bude tvořit okruh, který provede návštěvníky zelenou infrastrukturou Žižkova tak, aby upozornila na výjimečné množství parků a dalších typů městské zeleně a podtrhla jejich krajinářský, přírodní a rekreační potenciál.

Kromě tří významných městských parků Vrchu Vítkov, Vrchu svatého Kříže a Židovských pecí bude obsahovat také například cyklostezku vedoucí po bývalém železničním tělese pod Vítkovem otevřenou v roce 2010 anebo lesem Krejcárek vysázeným v 70. letech dobrovolníky v rámci akce „Z“.

Na této trase se mohou návštěvníci těšit na intervence mnoha architektů, mezi jinými Davida Vávry, Mód architektů, Richarda Loskota nebo H3T architektů. Autory uměleckých instalací budou Pavel Karous, Jan Zdvořák, Jakub Černý či Jan Turner. Součástí Landscape festivalu Žižkov budou rovněž murály Patrika Hábla a streetartisty Tima.