Ústředním tématem nového počinu oblíbených cirkusáků je riskování a jeho nejrůznější podoby. Může na něm existovat závislost? Co se stane s člověkem, když dojde na určitou hranu? Kdo ho záměrně vyhledává a kdo riskuje náhodně? Na to se snaží odpovědět herci i akrobaté prostřednictvím fantazie plné kontrastů, barev a emocí.

Představení Risk vzniklo v rámci projektu LACRIMAE dlouhodobé unikátní spolupráce špičkových zahraničních souborů. Projekt byl realizován ve třech regionech, které korespondují s myšlenkou trojúhelníku Švédsko (Cirkus Cirkör), Česká republika (Cirk La Putyka) a Francie (Cahin Caha).

Triptych představení bude obsahovat určité společné aspekty a postupy, ačkoliv každé představení má své vlastní téma. Jednotlivá představení triptychu se budou střídavě konat na obou místech festivalu. Ukázka společné práce těchto souborů byla k vidění na festivalu Letní Letná během srpna 2012, přičemž každé představení bylo vyprodané a oceňované nejen diváky ale i uměleckou kritikou.

Cílem projektu je i hledání nových cirkusových disciplín a možností využití nových materiálů a scénograficky-technických postupů. Využívají loutkové divadlo ve vztahu k akrobacii a modernímu tanci, živou hudbu na scéně, neokázalé prosté materiály, propojení tance s tělesným handicapem. To je přístup, který si vyžaduje mnohem náročnější období zkoušení a příprav.