Neobyčejně bohatou taneční „nadílku“ slibují už první tři večery (4. až 6. června 2007) v domovském divadle Ponec. V každém z nich se divákům představí hned čtyři zajímaví evropští choreografové – domácí Dora Hoštová, ruský soubor Chelyabinsk Contemporary Dance Company, španělská tanečnice Roser López Espinosa a německá, lehce provokativní performerka Susanne Martin. „Představení jsme koncipovali jako dialog Východu a Západu,“ uvedla zakladatelka festivalu Yvona Kreuzmannová.

Podobně laděných večerů s dalšími mladými choreografy pod označeními Evropská taneční laboratoř, které podle Kreuzmannové mapují, kam se posouvá taneční umění v evropském a světovém kontextu, proběhne ještě šest. Tanec na hraně Zlatým hřebem festivalu má být vystoupení uznávaného kanadského souboru pod vedením legendy současného tance Marie Chouinard. „Marie je velký provokatér. Nebojí se jít k tématům erotiky, sexuality, pohybuje se na hraně, ale nikdy ji nepřekračuje. Její představení jsou směsí toho, co se v posledních letech hraje po světě a slaví obrovské úspěchy,“ řekla Kreuzmannová.

Souboru Marie Chouinard budou patřit dva večery – ten první, který se uskuteční 6. června v Hudebním divadle Karlín, nabídne choreografie Chorale a 24 Preludes by Chopin. Druhý večer s datem 14. června je situován do Sazka Areny. „Společně s tanečníky tam na jednom pódiu vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu,“ uvedla ředitelka festivalu Marta Lajnerová. Diváci se mohou těšit také na vystoupení dánského souboru Granhoj Dans (7. a 8. června v Ponci). Neděle 10. června pak bude v Ponci patřit choreografii Marty Trpišovské a Jany Hudečkové nazvané S kůží na trh.