Mezi hosty, kteří potvrdili účast, jsou kardinál Dominik Duka, ministr kultury Daniel Herman, europoslankyně Michaela Šojdrová, desítka senátorů a poslanců, režisér Jiří Strach nebo developer Radim Passer. Podle Randy si koncert vyslechne také rodina kardinála Vlka a lidé, kteří se o něj v posledních měsících jeho života starali.

Úvodní slova pronese převor břevnoského kláštera

Na koncertě zazní oratorium Jana Zástěry Korunovace českých králů na slova Korunovačního řádu českých králů dle Karla IV. Pod Zástěrovou taktovkou skladbu zahraje Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Sólistku orchestru Miroslavu Časarovou, sopranistku Bronislavu Smržovou, tenoristu Václava Cikánka a basistu Michaela Kubečku doprovodí Kühnův smíšený sbor. Úvodní slova pronese převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek, na Vlka zavzpomíná kardinál Duka.

Kardinál Miloslav Vlk zemřel 18. března po těžké nemoci. Jeho tělo bylo o týden později uloženo do arcibiskupské hrobky v katedrále svatého Víta na Pražském hradě. Kardinál Vlk se výrazně zasloužil o ekumenickou spolupráci křesťanských církví v ČR.

Vlk usiloval o přiblížení katolické církve veřejnosti

Jako biskup, kterým se stal po pádu komunistického režimu, pracoval na obnově zdevastovaných církevních struktur a usiloval o navrácení církevního majetku. Ve funkci pražského arcibiskupa Vlk třikrát hostil v ČR papeže.

Usiloval o přiblížení katolické církve veřejnosti a po odchodu z čela české katolické církve se Vlk často kriticky vyjadřoval i k politické situaci a politikům. Historikové oceňují také jeho přínos k česko-německému dialogu a usmíření obou národů.