Rudolf Firkušný (1912 - 1994), po němž je festival pojmenována, byl snad nejslavnějším českým pianistou minulého století a jeho osobnost se stala inspirací i pro mnoho skladatelů. Právě Bronfman byl na prestižní umělecké škole Juilliard School v New Yorku jeho žákem. Nedávný rezidenční umělec Newyorkské filharmonie a držitel ceny Grammy v Praze nabídne díla Sergeje Prokofjeva a Roberta Schumanna.

Ruský klavírní virtuos Sokolov, který se v 16 letech stal nejmladším vítězem v historii moskevské Čajkovského soutěže, předvede své umění 1. listopadu. Zahraje díla Franze Schuberta, další program je zatím v jednání.

Český klavírista Igor Ardašev, který je také mimo jiné laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, si pro festival na 5. listopadu připravil program z děl Ludwiga van Beethovena, Leoše Janáčka a Franze Liszta.

Klavírní festival Rudolfa Firkušného zakončí 7. listopadu mladá gruzínská umělkyně Chatija Buniatišviliová. Klavíristka, která byla nominována na cenu vídeňského Hudebního spolku v kategorii Vycházející hvězdy sezony 2011/2012, provede díla Maurice Ravela, Franze Liszta a Igora Stravinského.

Festival Rudolfa Firkušného na svých předchozích dvou ročnících nabídl klavírní hvězdy, jakými jsou například Emanuel Ax, Ivo Kahánek nebo Giovanni Bellucci.