Jiný z technických objektů zase vyhodil pojistky, takže byla část expozice bez proudu. Kinterovy sochy a objekty většinou vydávají zvuky, světélkují nebo se pohybují; bez elektrického proudu ztrácejí svůj význam.

„Chlapec musel být akutně a ambulantně přemístěn na jiné místo. Já jsem rád vyhověl, protože nejsem žádný terorista a nechci, aby to odnášeli třeba studující ve studovně Městské knihovny,“ řekl Kintera. Socha bouchajícího chlapce je prý jeho věčný „troublemaker“, potížista, který mu zavařil v nejedné galerii. Kintera mu už v expozici našel jiné místo, které by nemělo budovou tolik rezonovat.

Podle mluvčí MK Lenky Hanzlíkové není problém tak nepřekonatelný, aby se musela Kinterova výstava rušit.

Výstava se rušit nebude

"Budova knihovny má železobetonovou konstrukci, takže všechny zvuky se v ní roznesou. Když je socha chlapečka v provozu, dole drnčí okna a klepou se skleničky na stolech. Ale s panem Kinterou hledáme cestu, jak problém vyřešit. Výstavu určitě rušit nebudeme,“ řekla mluvčí. Zatím se uvažuje o tom, že se nejhlasitější objekt expozice přesune nad primátorskou rezidenci, která se využívá pouze k reprezentačním účelům.

Čert vyhodil pojistky

Druhý problém byl s objektem Bad News, čertem hrajícím na buben a poslouchajícím špatné zprávy z rádia. „Reflektor osvětlující čerta vyhodil pojistky a zaměstnanci nebyli schopni nahodit jistič,“ uvedl Kintera, podle něhož je ale v tomto případě vina na pořadateli.

Umělec se snaží všechny závady a problémy řešit za chodu. „Není to moc jednoduché s touhle lehce regresivní institucí. Oni tam nejsou moc zvyklí na tenhle typ výstav. Tak je trochu učím, jak s tím zacházet,“ řekl umělec. Kustodi a noční vrátní v MK dostali i speciální školení, jak s netradičními uměleckými objekty zacházet a jak je přes noc nabíjet. Bušení, jiskření a jiné zvuky se z druhého patra knihovny, kde sídlí galerie, linou celý týden kromě pondělí.

Svébytná instalace s názvem Výsledky analýzy je rozdělena na dvě části – pozitivní, světlou, a negativní, temnou. Dosud největší Kinterova výstava potrvá do 13. května.

Čtěte také: OBRAZEM: Výstava objektů Krištofa Kintery