Slavný román Jacka Londona se mezi dětskou literaturu dostal spíše náhodou díky svému zvířecímu hrdinovi - psovi, jemuž koluje v žilách vlčí krev. Příběh se odehrává na Aljašce za časů zlaté horečky; prostředí zlatokopů a tuláků důvěrně poznal i autor Jack London.

Má od přírody nadělenou divokost 

"Bílý tesák je prototypem osamělého hrdiny, se kterým se od narození život nemazlí. V našich poměrech by se dal přirovnat ke klukovi z pasťáku. Musí neustále bojovat o své místo na světě, není přijímán okolím a sám obtížně přijímá. Zároveň má v sobě vnitřní čistotu a zranitelnost," představil hlavního hrdinu dramaturg Jarkovský.
Bílý tesák má od přírody nadělenou divokost a nespoutanost. Vyrůstá v prostředí čisté a drsné aljašské přírody, dostane se do indiánské vesnice, později do města mezi zlatokopy, kde je používán pro bojové zápasy. Bojuje, je krutý a zákeřný a díky svému vlčímu původu vítězí. Naštěstí v jeho životě nastane zlom a on se dostane do rukou laskavého pána.

Kamera zachycuje ostré detaily 


Ačkoli by se v případě loutkového divadla nabízelo využití loutek pro ztvárnění vlčího a psího světa, loutka se na scéně neobjeví žádná. "V představení je použita kamera, která inscenaci buduje na vyostřené perspektivě používané právě v loutkářství," představil koncepci režisér Vašíček.

"Kamera zachycuje více či méně ostré detaily, které ukazují pohled hlavního hrdiny na svět. Díváme-li se očima Bílého tesáka, nevidíme zásadní rozdíl mezi lidmi a psy. Jedněmi je ovládán, s druhými bojuje," doplnil. V hlavní roli se představí Milan Hajn.

Celý rok výstav 


Podle mluvčí souboru Terezy Silbernaglové začaly oslavy 60 let Divadla Drak 10. ledna slavnostním uvedením úspěšného představení Poslední trik Georgese Méliése. "Budou pokračovat po celý rok výstavami, zahraničními návštěvami i setkáním s pamětníky. Vyvrcholí na podzim komponovaným večerem Fenomén Drak věnovaným významným momentům, tématům a osobnostem v historii i současnosti divadla. Doplní ho předpremiéra dokumentu o této scéně, který natočila Česká televize," oznámila mluvčí ČTK.