„Kouzlo těch nejlepších dortů totiž spočívá v tom, že lahodí nejen chuťovým pohárkům, ale také oku, a že v lidech probouzejí vášeň. Proto prozradím své největší majstrštyky, technologické vychytávky a zaručeně fungující recepty, díky kterým budou sladké výtvory prostě neodolatelné,“ slibuje cukrář.

Maršálek působil roky jako cukrář v luxusním obchodním domě Harrods v Londýně a jeho výtvory ochutnala i britská královská rodina. Vzpomínal, jak pro tehdejšího majitele obchodního domu Mohameda Al-Fayeda upekl stopadesátikilogramový čokoládovo-oříškový dort ve tvaru egyptské sfingy s tváří svého zaměstnavatele z třiadvacetikarátového zlata.

Maršálek pracoval i s šékuchařem restaurace Chateau Kotěra v Ratboři na Kolínsku, společné provozovali firmu s delikatesami Fat Brothers. "S provozovatelem jsem Fat brothers založil a po roce mu firmu přenechal. Teď se věnuji vlastním projektům, jako jsou kurzy pečení a kromě pořadů České televize Peče celá země 1 a 2 a Cukrárny u Josefa, více než rok pracujeme s herečkou Terezou Bebarovou na jejím pořadu Čas na TEBE. V pořadu Kluci v akci působím jako host - cukrář," popisuje Maršálek.

S herečkou Terezou Bebarovou nyní začíná jezdit za diváky s talk show Jíst, milovat a žít. První představení se uskuteční v novém kulturním domě v jihočeském Sepekově na Písecku 27. listopadu.