„Tato francouzská komedie byla původně napsána v roce 1987 pro oblíbenou herečku Annie Girardotovou a navazuje na naši tematickou linku vyrovnávání se se stářím a revoltou vůči stereotypům se stářím spojeným. Je to taková Thelma a Louisa pro 60+ a zároveň velká výzva pro dvě úžasné herečky. K režii jsme přizvali tvůrkyni, která dosud s naším divadlem nespolupracovala - Janku Ryšánek Schmiedtovou, nynější uměleckou šéfku Divadla Petra Bezruče v Ostravě," komentoval novinku dramaturg MDP Jiří Janků.

Hra o touze žít a zažít

Podle režisérky je hra především o touze žít a zažít. „V poslední době se ukazuje, že se trochu zapomínalo na ženy, které dlouhou dobu pečují o děti, vychovají potomky a znovu se vrací do doby před nimi. Zůstanou samy, nebo s mužem, a život de facto leží před nimi a ptá se, co dál. Nejsou ještě staré na srandu, mají často peníze i elán, ale mnohdy řeší, kde najít odvahu. A o tom je Premiéra mládí," komentovala přípravy nové inscenace režisérka. Pozvání na premiéru koncem ledna podle ní přijal autor hry Christian Giudicelli, který je francouzským literárním kritikem a spisovatelem.

Text hry, kterou kdysi uvedlo i pražské Divadlo v Řeznické s Ninou Divíškovou a Danielou Bakerovou, přeložil Jan Cimický, autorem hudby je Mario Buzzi.

Čtěte také: Radka Denemarková převezme cenu Wald Press Award