Spolu s Bartoškou v inscenaci účinkují Zuzana Bydžovská, Jana Janěková ml., Nina Divíšková, Vlasta Peterková, Adéla Koutná, Adéla Kačerová a Martin Kubačák. Pod jménem autora hry se skrývá divadelní režisér Petr Novotný.

„Jsme rádi, že návrat Jiřího Bartošky do Mojí hry už má definitivní datum," uvedl producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek. Připomněl, že Moje hra je komedie o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě vyprchal ze žil.

Soukromá smuteční slavnost

Slavný spisovatel Josef Jankulovski zemřel nečekaně a s poměrně starosvětským přáním: chtěl po své partnerce, aby uspořádala soukromou smuteční slavnost na jeho počest. V obývacím pokoji se proto u vystaveného Mistra schází šest žen různého věku, postavení i světonázoru, z nichž každá sehrála v životě zesnulého osudovou roli.

Devětašedesátiletý Bartoška už dlouho nemá stálé angažmá. Hostuje i v Divadle Bez zábradlí, ovšem termín návratu do úspěšné inscenace Jakub a jeho pán zatím není znám.

Sám sobě ředitelem

„Už léta jsem sám sobě ředitelem, a tak si můžu svobodně vybírat tituly i spolupracovníky," komentoval to někdejší člen Divadla Na zábradlí (1978–1991). Po roztržce na podzim 1991 odešel a založil s kolegy Divadlo Bez zábradlí.

Hostoval v Divadle na Vinohradech, v Řeznické i v Dejvickém divadle. Od roku 1994 je prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a povinnosti s tím spojené časově omezují jeho práci v divadle.

Čtěte také: Herec Alexej Pyško slaví šedesátiny