„V šedesátých letech některá divadla oslovovala mladé režiséry, kteří dříve, než se proslavili ve filmu, začínali v divadle," řekl Hrušínský a dodal, že Jezerka tak po jejich vzoru otevírá dveře mladým talentům.

Premiéra se uskuteční 10. března. Uvidíme v ní Kristýnu Hrušínskou, Terezu Němcovou, Denisu Pfauserovou, Terezu Kopsovou, Petra Vacka, Jana Hrušínského, Felixe Slováčka jr., Michala Kerna a Václava Chalupu.

„Připravujeme také další inscenaci, kanadskou hru Marka Leinera-Younga Shylock, kterou uvedeme v české premiéře v režii Radka Balaše s Janem Třískou v titulní roli. Tu by měli diváci poprvé zhlédnout v polovině května 2015," doplňuje Hrušínský. 

Tři v tom - tři mladé dámy v hodně svízelné situaci, nešťastní nápadníci a rozzuření otcové – příběh Jaroslava Vostrého je i po čtvrtstoletí stále vtipný a aktuální. A právě v tom, tkví podle Matěje Balcara půvab celé hry.

„Nějaké vzory lidského chování se prostě nemění. Řeší se už tisíce let pořád dokola, tak proč si z toho nedělat legraci. Pro mě je tedy kouzlo hry především v kombinaci humoru a poetiky s crazy komedií," říká Balcar. Komedie totiž nabízí nekonečné množství vtipných situací a nečekaných zápletek a je tak velkou hereckou příležitostí.

Režisér Matěj Balcar se chce držet spíše dnešního pojetí komedie, ale v klasickém obalu. „Sám jsem velikým fanouškem jemného humoru a situační komiky", prozradil na sebe a dodal, že to všechno by rád otiskl i do své inscenace.