Dále se v muzikálu představí Václav Noid Bárta (Curtis Shank), Martin Písařík (poručík Eddie Souther) nebo Václav Vydra jako Monsignor O'Hara. Jednání o koupi práv na muzikál Sestra v akci se podle Kulhánka táhla pět let a bylo zapotřebí velké trpělivosti.

„Začali jsme tím, že autoři musí rozhodnout, zda zpěvačka Lucie Bílá, kterou jsme chtěli do hlavní role, je na to vhodná. Pak jsme se mimo jiné dozvěděli, že muzikál nebyl napsán pro to, aby ho zpívala běloška. A tak roky běžely, až jsme je nějakým způsobem utahali," řekl Kulhánek.

V režii Antonína Procházky se také jako Setra Mary Lazarus představí Pavla Břínková, držitelka Ceny Thálie za celoživotní dílo v oboru opereta a muzikál. "Když si člověk rozhodne zkazit si prázdniny prací, tak k tomu musí mít sakra důvod. A tím tenhle muzikál je," podotkl režisér Procházka.

Na Broadwayi se muzikál uváděl v letech 2011 - 2012

Muzikál Sestra v akci (Sister Act) vznikl na motivy úspěšné hollywoodské komedie z roku 1992, scénář napsali Bill a Cheri Steinkellnerovi, hudbu zkomponoval Alan Menken a písňové texty napsal Glenn Slater. První produkce se uskutečnily na amerických regionálních scénách v letech 2006 a 2007.

Oficiální londýnská premiéra se uskutečnila v červnu 2009 a muzikál se uváděl přes rok. V několika představeních v roli Matky představené vystoupila jako speciální host Whoopi Goldbergová, mimo jiné jedna z producentek show. Na americké Broadwayi se Sestra v akci uváděla v letech 2011 až 2012 a získala pět nominací na muzikálové Ceny Tony. Muzikál se dále uváděl v mnoha zemích.