Zpěvačka má zdravotní problémy, koncem minulého roku uvedla, že přerušuje turné k novému albu Unbreakable, protože musí podstoupit blíže neurčený chirurgický zákrok. Spekulovalo se o tom, že trpí rakovinou. To později vyvrátila a uvedla, že jí čeká operace hlasivek.

Pořadatel pražského koncertu ještě počátkem ledna ubezpečoval, že zdravotní problémy zpěvačky koncert neohrozí. Sestra popového krále měla v Česku vystoupit poprvé. Na turné Unbreakable World Tour měla představovat svou první nahrávku za posledních sedm let, která mimo jiné přinesla i úspěšný singl No Sleep.

Úspěchy zpěvačky

Jacksonová během své dosavadní hudební kariéry získala mimo jiné šest cen Grammy, nominaci na Oscara a desítky nominací na American Music Awards, MTV Video Music Awards, Billboard Music Awards a řadu dalších. Jako herečka se objevila například ve filmu Zamilovaný profesor nebo Malcolm X.

S tržbami za prodej více než 160 milionů desek po celém světě se stala jednou z nejprodávanějších umělkyň všech dob. Mezi její nejúspěšnější písně patří například Runaway, Nasty, Black Cat nebo Rhythm Nation.

Čtěte také: Kapela Nickelback přiletí do Prahy na mocnou pekelnou párty