Slavný americký muzikál má za sebou více než sto vyprodaných repríz. Jeho obnovená premiéra se uskuteční v pátek 15. ledna.

„Příběh je sice hodně naivní a nepříliš duchaplný, ale tím, jak je stylizovaný, ožívají před diváky obrazy, ve kterých by chtěli být. Není v nich nebezpečno, ale naopak příjemně, úsměvně a teplo," řekla Chýlková před premiérou v létě 2010. Tehdy inscenace hostovala ve Švandově divadle a pak i v Hybernii.

Ideální představitelka

„Ivana Chýlková je pro roli Dolly Lewiové ideální představitelkou. Velmi mě těší také spojení s režisérem Ondřejem Sokolem, který už mnohokrát dokázal, že patří mezi nejvýraznější režisérské osobnosti své generace," podotkl taktéž před lety producent Michal Hrubý.

Vedle Chýlkové se na jevišti dále objeví Jaromír Dulava/Josef Carda, Simona Babčáková/Monika A. Fingerová, Kryštof Hádek/Michal Slaný, Jan Meduna/Václav Jílek, Berenika Kohoutová, Mojmír Maděrič, Petr Pěknic, Martin Sochor, Roman Štabrňák a další speciální host: Naďa Urbánková nebo Yvonne Přenosilová.

Slavný americký muzikál Hello, Dolly! z dílny Jerryho Hermana a Michaela Stewarta měl premiéru v roce 1964 v New Yorku a „rozdrtil" všechny dosavadní broadwayské rekordy. Ústřední píseň v podání Louise Armstronga (stejně jako slavná filmová verze s Barbrou Streisandovou) obletěla celý svět a stala se nesmrtelným hitem – právě tak jako celý muzikál.

Čtěte také: Herec a režisér Ondřej Sokol tentokrát překvapil jako Kmotr