Fractus V znamená přirozený zlom nezbytný k růstu. Larbiho inspiroval filozof Noam Chomsky, zvláště jeho obhajoba svobody řeči. Vnímá ji jako zásadní svobodu výrazu umožňující bourat tabu. Ve své inscenaci se zabývá zlomovými momenty, které člověka vždy posouvají.

Festival potrvá až do konce června 

Kromě choreografa proslulého zkoumáním nejrůznějších stylů jsou na jevišti čtyři tanečníci a čtyři muzikanti se znalostí hudby Japonska, Koreje, Konga a Indie. Background tanečníků je stejně pestrý, pohybuje se od francouzského nového cirkusu, amerického lindy hopu, přes španělské flamenco po break dance a hip hop. Přestože jsou protagonisté inscenace z různých koutů světa a mají odlišná umělecká východiska, je výsledek podle pořadatelů na scéně dokonalou souhrou a dokládá motto festivalu: rozdílnost spojuje.

Před nedělním zahajovacím představením pořadatelé připravili venkovní produkci, která začne v 18:00 na náměstí Republiky. Jmenuje se Ghana zrána, symbolizuje pozdrav slunci na břehu Atlantiku a ukáže energii a rytmus afrických tanečníků. Festival Tanec Praha se bude konat až do 28. června.