Hlasování veřejnosti o ten nejlepší obhájila místní značka Víno Hruška - Vinotéka Hostivice. Konzumace byla možná výhradně s oficiální festivalovou degustační sklenkou za dvě stě korun. Naproti tomu hudební produkce byla na náměstí bezplatná.

„Jsme tady poprvé a jestli to bylo úspěšné, ukážou až finální součty. V pátek jsme vydělávali v podstatě jen na nájem za umístění stánku, který činil dvacet tisíc korun. Zájem byl zatím spíše nárazový. Současnost je obecně složitá, protože zákazníci nakupují kvůli všeobené nejistotě v menším množství. To tedy platí spíše pro obchodníky, na festivalech si lidé pořád ještě chtějí dopřát,“ řekl Deníku Jan Kadlec z rakvického vinařství Švásta a Kadlec.

Podnik volně navazuje na Janova dědečka spjatého se značkou Réva Rakvice. Podle jeho opodál stojící matky jsou ale mladí muži skuteční srdcaři a firmu začali stavět před několika lety doslova od píky, pouze s kapitálem vlastních nevelkých úspor. Letos se prezentují na osmi až devíti akcích festivalového typu v různých koutech Česka. „Musíme se snažit zapsat do širšího povědomí, i když jsou tyto výjezdy poměrně nákladné a riskantní. Naše branže je celkem tvrdá a nikdo nemá úspěch zaručený,“ dodal Jan.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Na hudební stage se v Hostivici objevila Věra Martinová, kapela The Tap Tap, Ondřej Havelka s Melody Makers a další populární muzikanti. Poměrně široká byla nabídka jídelních stánků. K zakousnutí byl vietnamský závitek za 25 korun, ale i obyčejný langoš za 120. Kdo chtěl přidat tatarku, musel ještě připlatit. Na takovou nabídku „valil bulvy“ i našinec navyklý na současnou míru inflace v českých zemích.