Výstavu doplňují knížky s jeho vtipnými kresbami, z nichž mnohé vyšly v zahraničí. Slíva zařadil i plakáty k minulým výstavám a dvě CD se svými písničkami - Kup si bicí a Nemysli na to. Expozici vévodí známá kresba Chaplina s Monou Lisou, kteří v náručí drží v povijanu zabaleného Mickeyho Mouse. Potvrzuje, že ironie a absurdita mu nejsou cizí.

Slíva pracoval osm let jako sociolog 

Samostatný oddíl poodhaluje část výtvarníkova soukromí včetně činnosti v Grafičance - amatérské kapele sdružení českých umělců a grafiků Hollar, v níž hraje na kytaru. Začínal ale u bicích a začátkem 70. let doprovázel Vodňanského a Skoumala v Činoherním klubu. Je tu také vystavena jeho nejnovější knížka Nonsens? Nesmysl!, jejíž přebal plakát expozice s názvem Jiří Slíva: Stop Time uvádí. V Galerii Hollar bude přístupna do 18. června.

Jiří Slíva se narodil 4. července 1947 v Plzni. Po ukončení studia na Vysoké škole ekonomické pracoval osm let jako sociolog a futurolog. Od roku 1989 je výtvarníkem na volné noze. Ilustroval přes 170 knížek, vydal třináct knih kresleného humoru.

Byl mnohokrát oceněn na mezinárodních festivalech kresleného humoru. Od roku 1981 se věnuje technice barevné litografie a uspořádal spoustu samostatných výstav v Evropě i zámoří. Výstava bude otevřena i 10. června při Pražské muzejní noci; tři dny předtím Slíva uvede zájemce expozicí osobně a představí svou novou knihu.