"Film vypráví o světě, které já i moje sestra dobře známe, ale jeho fakta jsou smyšlená. Obě dvě jsme vyrůstaly na venkově, já chtěla být nejprve akrobatkou, až potom jsem se dostala k divadlu. Moje sestra začínala v dokumentárním filmu. Obě jsme se dostaly do prostředí, které je tomu našemu z dětství na hony vzdálené," řekla dnes na setkání s novináři.

Jejich vztah je prý velmi blízký, při filmování převažovala pozitiva nad tím, co by je rozdělovalo. "Po roce a půl od filmu Zázraky mě Alice přizvala ke svému krátkému filmu - a byla jsem ráda," uvedla herečka.

Její první herecké zkušenosti jsou spojené s divadlem, před kamerou se nejprve představila ve vedlejších úlohách a první výraznější role přišla s filmem L'amore ritrovato z roku 2004. Hereckou kariéru a uznání kritiků jí však pomohla získat a následně upevnit až role psychicky narušené dcery v dramatu Giovanna's Father (2009).

V podobné úloze se objevila i rok poté v adaptaci italského bestselleru Paola Giordana Osamělost prvočísel (2010), kde ztvárnila traumatizovanou dívku, jež musí pod nátlakem tragédie čelit marnému hledání svého místa v moderní společnosti.

Okamžik velké radosti

"Filmy by měly diváky inspirovat k zamyšlení nad stavem současného světa," komentovala herečka vážnost příběhů a rolí, které na plátně ztvárňuje. Filmování je pro ni novým světem, je to řemeslo, které má ráda. Prestižní ocenění z Benátek za herecký výkon pro ni bylo okamžikem velké radosti.

"Byla tam sklenka šampaňského i to, že ten film získal velkou odezvu," dodala. Život jí to však ani moc nezměnilo, protože si racionálně nebuduje uměleckou dráhu. "Věřím spíše v intuici," podotkla.

Další z mnoha výrazných hereckých výkonů předvedla Alba Rohrwacherová ve snímku "Co víc si můžu přát" z roku 2010, v němž téměř beze slov vyjádřila protichůdné emoce, které za sebou zanechala tajná láska.

Čtěte také: Alan Rickman: Praha je okouzlující město. Musím se sem vrátit