„Jednalo se o náhradu aortální chlopně. Operace probíhala standardně a trvala v celkové anestézii dvě a půl hodiny. Pacientka už byla přeložena na jednotku intenzivní péče. Po hospitalizaci bude následovat zhruba třínedělní lázeňská péče a soustředěná rehabilitace," uvedl přednosta kardiocentra této nemocnice Ivo Skalský.

Národní divadlo v souvislosti s nezbytnou rekonvalescencí Janžurové připravuje změny v hracím plánu Stavovského divadla. Inscenace Les a Mikve budou v březnu nahrazeny jinými tituly z repertoáru. „Diváci mohou ve stejný den navštívit náhradní představení, nebo svoje vstupenky vrátit v místě zakoupení," dodal k tomu Staněk.

Náhradní reprízy inscenace Audience u královny se podle něj odehrají letos na podzim. Divákům zůstávají vstupenky v platnosti, mohou je případně i vrátit.

Janžurová: Všechno společně doženeme

„Těším se na všechny diváky a slibuju, že nic nezameškám. Všechno společně doženeme," vzkázala s humorem z nemocničního lůžka Janžurová, která 19. května oslaví pětasedmdesátiny.

Třiadvacet let strávila v pražském Divadle na Vinohradech, než v roce 1987 přešla do činohry Národního divadla. Je držitelkou ceny Thálie, ceny Alfréda Radoka, dvou Českých lvů i medaile Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění.

„Děkujeme divákům za pochopení nestandardní situace a paní Janžurové přejeme brzké uzdravení. Těšíme se na její návrat na jeviště první scény," podotkl její ředitel Jan Burian.

Svůj březnový repertoár pozmění také pražské Divadlo Kalich, kde Janžurová hostuje ve třech inscenacích. „Jde o představení Božská Sarah, Na mělčině a Sbohem, zůstávám," připomněl mluvčí této scény Jaroslav Panenka.

Čtěte také: Nominacím Cen divadelní kritiky dominuje pražská scéna