Každý ze soutěžících předvede jeden standardní a jeden latinskoamerický tanec, které natrénují po boku profesionálních tanečníků.

Výzva i obavy

„Tento projekt se mi moc líbí. K tanci mám vztah po mé mamince, která byla sólistkou Národního divadla. K tanci mám obrovský respekt. Trochu se bojím, ale moc se těším,“ říká herečka Kateřina Brožová.

Její spoluúčinkující Michaela Gemrotová, která teď září například v muzikálu Elisabeth v plzeňském Divadle J. K. Tyla, doplňuje: „Tanec mě bavil a pořád baví. Jsem zvyklá dělat vše na sto procent, takže mám trochu strach, abych to zvládla a moc nekazila.“

Gránský i Polívka

Porota je v projektu Roztančeného divadla „pseudoodborná“ z větší části se totiž skládá z osobností z různých oblastí. Za úkol má sice kriticky nahlédnout jednotlivé taneční show a zhodnotit je, přednější pro projekt ale je, aby diváky bavila a nabídla jim pohled lidí z různých oborů. Moderátory finálového večera budou i letos Světlana Witowská a Libor Bouček.

Autorský projekt Tanečních kurzů Martina Šimka & Terezy Řípové odstartoval v roce 2016 v Městském divadle Mladá Boleslav (loni se tam uskutečnil již počtvrté).

V roce 2018 se dvojice organizátorů rozhodla připravit podobný koncept i pro Prahu. První finále vyhrál David Gránský, o rok později se z vítězství radoval Vladimír Polívka.