Úterní a středeční koncert přitom nejsou dvěma provedeními stejného představení. Každé vystoupení má svoji dramaturgii a odlišné účinkující. V úterý zahrají mimo jiné Ivan Hlas & Norbi Kovács, Petr Janda, Slávek Janoušek a, jak uvádějí pořadatelé, „možná přijde i Jiří Schmitzer“. Program uvádí Vladimír Čech. Ve středu se představí Václav Koubek, Jaroslav Samson Lenk, Zdeněk Vřešťál a „možná přijde i Richard Tesařík“. Konferovat bude herec Roman Štolpa. Společnými účinkujícími obou koncertů budou pouze Jiří Dědeček, Funtrio a Ivan Mládek. Ivan Mládek ovšem v úterý vystoupí samostatně a ve středu spolu se svým Dada.

„Havěť všelijaká 2“ logicky navazuje na velmi úspěšnou, hravou a poetickou „jedničku“, kterou producenti Vít Sázavský (ex-Nerez, Neřež) a Jiří Sedláček zrealizovali na sklonku roku 2005. Nápad oslovit písničkáře, hudebníky či herce se zadáním krátké, vtipné dětské písně, v jejímž textu se bude vyskytovat alespoň jedno zvířátko, příšerka či brebera, má předobraz i v dětské desce stejných producentů Sloni v porcelánu, která vyšla již koncem 90. let. Důvodem vytvoření kolekcí byl podle Sázavského a Sedláčka nedostatek kvalitních dětských desek na našem trhu. Krom interpretů, kteří vystoupí na koncertech, najdete na albu například písničky v podání Radůzy, Radka Pastrňáka, Petra Skoumala, Ondřeje Hejmy či Spirituál kvintetu. Producenti také neváhali zalovit v archivech, vedle dílek součastníků tak figuruje například „klasika“ Voskovce a Wericha. Přestože je kompilace žánrově rozmáchlá, nepůsobí tak nesourodě, jak by se dalo očekávat. Zásluhu na tom má krom společného tématu textů i smysl všech zúčastněných pro hru.

Stejně jako v případě prvního dílu, i k druhé „Havěti“ vytvořili tvůrci webové stránky www.havetvselijaka.cz, na kterých naleznou zájemci akordy a texty jednotlivých skladbiček. Již nyní uvažují producenti „Havěti“ o třetím pokračování. V rozhovoru pro internetový server Freemusic prozradili, že na dalším díle by se měli objevit například David Koller, Aneta Langerová, Jiří Macháček nebo František Černý z Čechomoru.