The Sweet Escape je Gweniným druhým samostatným turné. Navzdory ohromnému úspěchu na sólové dráze je možné, že pokud Gwen nezmění názor, bude i posledním. „Nemyslím, že bych ještě natočila další sólovou desku. Chtěla bych se zase věnovat kapele No Doubt,“ řekla zpěvačka v rozhovoru pro MTV.

Nejen zpěvačka

Hlavním důvodem, proč chce Gwen v budoucnu omezit svoje sólové aktivity, je rodina. Pracovní režim v kapele prý bude volnější než na sólové dráze a povinnosti se rozloží na všechny členy. Stefani se tak bude moci věnovat výchově syna Kingstona Jamese (*26. května 2006) a manželovi Gavinovi Rossdaleovi, zpěvákovi a kytaristovi kapely Bush.

„První turné jsem dokončovala ve vysokém stadiu těhotenství a to už bych nikdy neudělala. Věřila jsem, že mám dost energie a všechno zvládnu. Jenže to bylo mnohem náročnější než jsem tušila a můj výkon na pódiu pochopitelně nebyl stoprocentní,“ vzpomíná Gwen.

Talentovaná dáma koketovala i se stříbrným plátnem. Debutovala ve slavném filmu režiséra Martina Scorseseho Letec (The Aviator), kde si zahrála postavu Jean Harlow, americké herečky a sexsymbolu 30. let minulého století. Svoji hereckou kariéru však Stefani považuje spíše jen za epizodní zpestření.

Stefani zapůjčila svůj hlas také hlavní postavě videohry Malice.

Gwen se samozřejmě nepřestává věnovat své další zásadní profesi – módnímu návrhářství. I nadále se budeme setkávat se značkou L.A.M.B., o které jsme se v Deníku zmiňovali minulý týden. Modely od Gwen nosí například herečky Nicole Kidman či Teri Hatcher.

Krasojízda kolem světa

Současné turné, nazvané podle druhého sólového alba The Sweet Escape (Sladký útěk), zbrázdilo od svého startu 21. dubna v Las Vegas obě Ameriky, Austrálii, Asii i Evropu. Do Prahy přijela Gwen z Budapešti, kde koncertovala včera. Praha měla být vůbec poslední zastávkou turné, to se však během léta změnilo. Pražský koncert bude koncertní tečkou pouze pro Evropu.

Pro velký zájem o koncerty Gwen v USA, kde se zpěvačka dere do skutečné první popové ligy, byla přidána řada dalších vystoupení. Americký „přídavek“ začne 26. října symbolicky opět v Las Vegas a zatím poslední termín je naplánován na 3. listopadu do kalifornské Santa Barbary.

Na dodatečné části turné již nebudou předskakovat CSS jako v Evropě, místo nich si před Gwen zazpívá Sean Kingston. V Praze nicméně CSS (nezkráceně Cansei de Ser Sexy) uslyšíme. Převážně dívčí kapela pochází z Brazílie a s půvabnou bizarností kombinuje taneční elektroniku, popové melodie, archaický punk i glam-rockové retro s ostrými kytarami.

 

Gwen knižně

Chcete se o Gwen dozvědět mnohem víc? O zpěvačce už vyšla ve vydavatelství Omnibus Press i životopisná kniha The Story Of Gwen Stefani (2006).
Napsala ji newyorská spisovatelka a novinářka na volné noze Amy H. Blankstein.

 

 

Úspěchy zpěvačky v číslech

Singl Hollaback Girl se stal vůbec první písní, kterou si v USA v digitální podobě legálně a tedy za úplatu stáhl více než milion lidí.
-V roce 2006 byla Gwen za první album Love.Angel.Music.Baby hned 5x nominována na Grammy. Úctyhodné, i když žádnou nominaci nakonec neproměnila.
-Alba Love.Angel.Music.Baby se celosvětově prodalo přes 7 milionů kusů.
-Podle Gwen se vyrábí jeden model panenky Barbie s celou sadou šatiček.