Špičková kapela je u velkorozpočtových show samozřejmostí. Ovšem hudebníci měli daleko k pouhé rutině. Bavili se muzikantskými fígly, kterých si většina tančícího publika ani nemohla všimnout. Samotná Gwen „jela“ během stominutového koncertu pěvecky naplno a bez zásadních chyb. Na popová vystoupení se pochopitelně nechodí jen kvůli živě zahraným hitům, ale kvůli podívané.

Stříkal pot

Účinkující dokázali udržet akční dojem od samého úvodu, kdy tanečníci převlečení za policisty naháněli po pódiu i v pitu pod pódiem dvě „lolitky“ v typických Gweniných oblečcích, až po závěr koncertu, který ohlásilo obří svítící písmeno G. Časté tvrzení, že Stefani kopíruje Madonnu, je částečně nespravedlivé. Madonna pomohla nastavit mustr pro podobná show, vyžadující pódiové ztvárnění hitů jakožto „živých videoklipů“. Na onu klipovost, kombinovanou s kabaretními i muzikálovými prvky, ovšem nemá copyright nikdo – vychází z modelů mnohem starších.

Tým kolem Stefani zvládl vizualizaci písní doslova učebnicově. Zdařil se efektní nástup během písně The Sweet Escape, kdy se vyvýšené pódium s kapelou rozestoupilo do stran a Gwen vjela na scénu v zamřížované cele, aby se vydala na svůj „sladký útěk“. Cela se během následující skladby Rich Girl změnila v trezor atp. Dojem umocňovaly grafické hříčky na obří obrazovce. Bouřlivý aplaus vyvolávaly i sólové, vpravdě akrobatické exhibice tanečníků, odkazující na dávnou pouliční módu break dance. Taneční čísla nepůsobila uměle a roboticky, stříkal při nich pot. Fanoušci nade vše Gwen bavila nejen zpěvem, tancem a střídáním převleků, ale i grimasami a vpravdě hereckými výkony hraničícími se sebeparodií.

Oslavence mohl na jeviště

Před prvním přídavkem The Real Thing došlo i na oblíbený trik vytažení fanouška na pódium. „Trik“ ovšem působil civilně a možná byl skutečně improvizací. Gwen si všimla mladíka v první řadě, mávajícího cedulkou oznamující jeho dvacáté narozeniny. Nejdříve si od něj půjčila fotoaparát a sama se vyfotila, posléze nechala oslavence vyzvednout na pódium a následovalo objímání a focení společné. Diváci přirozeně působící gesto ocenili potleskem. Pořadatelé odhadují, že koncert navštívilo kolem osmi tisíc lidí, podle očekávání šlo převážně o mladé publikum. V rámci kategorie hudby určené převážně teenagerům šlo o akci určitě nadprůměrnou a neurážející.