Nejen našlapaná rocková muzika, ale i mnohahodinové čekání v přeplněné hale O2 areny. Takový byl pondělní večer fanoušků americké skupiny Guns N´Roses, která po čtyřech letech zavítala zpět do Prahy.

„V devět dohrála předkapela, pak se dvě hodiny nic nedělo. Nálada byla špatná, lidé chtěli vrátit peníze a byli naštvaní. Protože nebylo možné vyjít ven, všichni kouřili v hale, takže se tam nedalo dýchat. Nakonec jsme to kolem jedenácté vzdali a odjeli domů,“ říká jeden z nespokojených diváků Martin Dudek.

Stálo to za to…

Ti, kteří vydrželi až do zahájení koncertu po čtvrt na dvanáct, však nakonec zpěváku Axlu Roseovi odpustili. „Dostávám teď sms od lidí, kteří večer na kapelu sprostě nadávali, že ten koncert byl profesionálně zvládnutý a skvělý a že to nakonec stálo za to,“ dodává Jan Tuna, mluvčí společnosti Bestsport, která O2 arenu provozuje.

Skupina proslulá svými pozdními příchody překvapila diváky i délkou koncertu. Téměř tři hodiny rokenrolu bez přestávky nadchly všechny posluchače, kteří rázem zapomněli na nekonečné čekání v zakouřené hale. Narozíl od rozhořčených fanoušků v Dublinu si ti pražští házení plastových lahví odpustili, za což je kapela odměnila povedenou show.

Opoždění koncertu nezpůsobilo potíže jen čekajícím fanouškům, ale i zaměstnancům O2 areny. Protože bylo představení oproti běžnému rozvrhu ukončeno až ve dvě hodiny, bylo nutno přes noc připravit halu pro úterní hokejové utkání. „Pro všechny lidi, kteří v areně pracují, to byla ohromná zátěž, mnozí nešli vůbec spát. Celá plocha se musela připravit – na koncert je led přikrytý, takže to trvá, než se vše sundá a připraví se mantinely,“ dodal Jan Tuna.

Návštěvníkům pondělního koncertu amerických Guns N'Roses, kteří v pražské O2 areně nevydrželi čekat a odešli před výrazně opožděným začátkem vystoupení slavné kapely, pořadatelé vrátí vstupné.

Zpěvák Axl Rose na scénu nastoupil s více než dvouhodinovým zpožděním teprve po 23:15. Peníze za vstupenky však dostanou zpět pouze ti návštěvníci, kteří areál haly opustili před tímto okamžikem a kteří si odchod nechali od pořadatelů potvrdit na vstupenku.

„Vstupné se bude vracet pouze bankovním převodem a pouze oproti platné označené vstupence,“ konstatoval Novák. Zájemci o vracení vstupného mají organizátorům zaslat doporučeně poštou obálku se vstupenkou a spojením na bankovní účet, na nějž chtějí peníze zaslat. Podrobnosti a adresu, na níž se vstupenky mají zasílat, pořadatelé uvedli na svých internetových stránkách.

„Vstupné v plné zaplacené výši uhradí společnost Live Nation obratem,“ slíbil Novák. „Live Nation se velice omlouvá za způsobené komplikace, které bohužel vznikly na straně umělce a nebyla možnost jim nikterak zabránit,“ dodal. (čtk)