Je výjimečné, že pořadatelé veletrhu osloví přímo autora, nikoli značku, řekla dnes Koldová novinářům. Během necelého roku kvůli tomu vytvořila devět prototypů objektů, z nichž některé už se dnes ale vyrábějí.

Závěsná svítidla s matovaným jádrem


V instalaci Light Levels návštěvníci uvidí například téměř 2,5 dlouhá závěsná svítidla Puro Sparkle tvořená hvězdicovitě sestavenými světelnými trubicemi připomínající prskavku. Samostatné trubice Puro v červené verzi pak v dalším objektu připomínají ohniště.

Stejně jako velká závěsná svítidla s matovaným jádrem Big One a organické světelné větvičky připomínající břečťan s názvem Ivy jsou vyrobené pro značku Brokis, s níž Koldová dlouhodobě spolupracuje. Dnes je její kreativní ředitelkou a získala s pracemi pro ní některá ze svých ocenění včetně české ceny Grand designér roku.

Autorka ráda překonává limity 


Hlavní roli v instalaci hraje světlo, ke kterému Koldová navrhla také nábytek. Patří k němu křesla Chips či polstrovaný objekt Blossom, kruhová pohovka se třemi opěradly po obvodu. Křeslo Chips vzniklo skicováním bramborového lupínku; od poskládání tří lupínků k sobě přes vyřešení stability křesla vedly tři měsíce k finálnímu řešení. Premiéru bude mít tento kus nábytku v dubnu na milánském salonu nábytku Salone del Mobile.
K prskavkovitým svítidlům autorka dnes uvedla, že ráda překonává limity, co se týká velikosti. I metrové skleněné trubice tvořící paprsky jsou ručně foukané opálové sklo, které je poté ručně matované.

Tradiční sklářská práce 

Cena největších takových lustrů je kolem půl milionu korun, protože kromě ručně vyráběného skla se k jejich výrobě používá i dalších náročných technologií.
Koldová má ráda tradiční českou sklářskou práci a mrzí ji, že o umu českých sklářů lidé v Česku podle ní málo vědí. V Belgii má Brokis zastoupení ve 200 obchodech, u nás lidé pomalu nevědí, kam si mají jít svítidlo koupit, mrzí ji. I proto se prý vrátila do Česka z Paříže, kde působila. "Nemůžu kázat vodu a pít víno, proto jsem se vrátila ke kořenům, navázat na tradici a někam ji posunout," říká úspěšná designérka.