„Většina z nás nechce plýtvat oblečením, takže často nakupujeme po sekáčích a bazarech. Zároveň ale rády podpoříme i drobné české výrobce. Proto jsem na facebooku založila bazarovou skupinu, kde o nových úlovcích diskutujeme a také skupinu pro výrobce, kde šaty i doplňky prodáváme nebo vyměňujeme, když nás omrzí,“ vysvětlila Hana Langrová, autorka blogu Styl do puntíku a jedna z organizátorek akce.

Šatník pro uprchlíky z Ukrajiny v Pražské tržnici. Fronty jsou před ním prakticky neustále.
Šatník poptává oblečení a hračky, rozjíždí práci pro uprchlíky i samoživitele

Online komunikace je podle organizátorek v dnešním světě přespříliš. „Proto vznikla tahle módní akce, kde si ženy popovídají s podobně naladěnými kamarádkami a zároveň je může těšit, že má událost i benefiční charakter,“ vysvětlují. Výtěžek ze vstupného totiž poputuje na organizaci pomáhající ženám v nouzi.

„Myslím, že většina žen ocení takový ten holčičí den, kdy zapomene na starosti všedního dne, zvláště v této nelehké době, oblékne se do hezkých šatů a užije si nákupy i módní přehlídky,“ upozornila Langrová.

Veliké vlny a vysoké účesy

K vintage šatům patří i účesy a ty na akci Větráme šatníky představí vlasová stylistka Lady Bow.

„Žena v krásných šatech se cítí lépe, krásně se nese a více se usmívá. Jakmile se k tomu přidá ještě stylový účes, stane se z ní královna. Právě takové účesy si můžete vyzkoušet v neděli. Nebo se můžete jen podívat jak na to ve dvou krátkých blocích, kde vám odkryju kousek tajemství velkých vln Pin Up a Rockabilly účesů," pozvala všechny Lady Bow.

Čím dál víc žen objevuje kouzlo secondhandů
Šatník naruby. Instagramové second handy mění svět módy

Nedílnou součástí dne bude i burleskní vystoupení. Taje a krásu tohoto umění přiblíží návštěvníkům tři české burlesky Miraglaia, Papavera a Ruby Tsunami.

„Burlesce se většinou říká umělecký striptýz, pro mě je to však forma umění, která nemá hranice věkové ani co se týče postavy a žánru. Burleska může být svůdná a sexy, ale také hravá a vtipná. Ale hlavně je oslavou ženské krásy a rozmanitosti, kterou ocení muži i ženy,” přiblížila další z organizátorek Lady AnnaHell, návrhářka, ale také burleska.

Program:
12:30 Lady AnnaHell - přednáška o pin-up módě
13.00 Lady Bow - ukázka pin-up účesů
14:00 Caresse BraExpert - přednáška a přehlídka spodního prádla
15:30 Burlesque vystoupení: Miraglaia, Papavera, Ruby Tsunami
17:00 Lady Bow - ukázka Pin-up účesů
17.30 Pin-up přehlídka