„Snažím se symfonickou hudbu přiblížit generaci, která hraje videohry a normálně by se k takové hudbě nedostala," uvedl Tallarico, který se telefonicky spojil s účastníky čtvrteční tiskové konference.

Show Video Games Live vedle hudby přinese také synchronizované video projekce a světelné efekty v aranžích hojně využívajících elektronické bicí a další efekty. „Pokračujeme v úsilí stále a znovu přesvědčovat, že videohry se staly uměleckým směrem, kterým se baví miliony lidí žijících v 21. století," dodal Tallarico.

První videoherní koncertní tour byla vytvořena v roce 2002. Video Games Live má na svém kontě už více než 250 show v 25 zemích. Premiérové vystoupení v Hollywood Bowl s Filharmonií Los Angeles zhlédlo více než 11.000 diváků. Následovaly další koncerty, které navštívilo přes milion diváků. Společnost Video Games Live vydala tři alba.

Rekordní návštěvnost

V roce 2010 byla show vysílána na televizním kanálu PBS a záhy se stala nejlépe hodnoceným speciálem v historii kanálu. Show je zapsána v Guinnessově knize rekordů jako největší herní koncert na světě s návštěvou více než 100 tisíc lidí v Číně.

Podle zástupce ČNSO Vítka je orchestr na podobné koncerty s projekčním plátnem za zády zvyklý již z předchozích ročníků Prague Proms. Letos například festival ještě ve Smetanově síni Obecního domu ČNSO pod vedením Carla Davise doprovodí promítání němého filmu Ben Hur z roku 1925 s vypjatými scénami, jako jsou galeje, pirátská bitva nebo závody koňských čtyřspřeží.

Festival 10. června na Václavském náměstí v Praze zahájí tradiční koncert pod širým nebem Hollywood Night. Největší hvězdou 11. ročníku Prague Proms bude ruská sopranistka Anna Netrebková, která zazpívá 10. července v Obecním domě.