„Multižánrová přehlídka bude rozdělena do programových zón, které osloví rozdílné skupiny návštěvníků. Vznikne tu například rozsáhlá zóna pro rodiny s dětmi s několika hudebními a divadelními jevišti a workshopy, zóna alternativního umění a Street Art Zone s hiphopovou a rapovou scénou. V Divadle Za plotem se představí pražské divadelní soubory," uvedl Kozler.

Podle dramaturga Pavla Vaňka se park bohnické nemocnice promění tak, že v něm děti uvidí pohádkové městečko a hipsteři ucítí atmosféru svých oblíbených kaváren a klubů. Na hlavním pódiu se uskuteční i koncert skupiny Blue Effect s Radimem Hladíkem.

Moderátorkou hudebního programu bude herečka Simona Babčáková, která povede diskuze s umělci, návštěvníky a pacienty. Zapojí se do happeningu, který poodhalí, jaké to je žít se schizofrenií.

Hudební rodinná scéna nabídne také Ivana Hlase, kapelu Jablkoň či Jana Jiráně se skupinou Botafogo, Ondřeje Rumla či obnovenou Vltavu s lídrem Robertem Nebřenským. Na dětské scéně vystoupí například Divadlo Minor s novou autorskou inscenací Mami, už tam budem?, Divadlo Drak s trojpohádkou A do třetice všeho… nebo Lucia Kašiarová s Vandou Hybnerovou, které zahrají dětskou verzi své oblíbené „clownesky" o andělech.

Pomáhat budou i skauti

Část programu založenou na interaktivitě festival připraví ve spolupráci se skauty, domy dětí a mládeže i dalšími institucemi a spolky zaměřenými na nejmladší generaci. Alternativní hudební scéně bude vévodit Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem, vystoupí tu King Shaolin z Bratislavy, indie-folkoví Republic of Two, Imodium, Sunflower Caravan, Tonya Graves, Jana Lota nebo Vladivojna La Chia & Vladivojsko.

Festival Mezi ploty zůstává i divadelní přehlídkou; například Činoherní klub tu uvede hru Moje strašidlo o lásce a nenávisti až za hrob. Večerním koncertem v divadle festival zakončí zpěvák Dan Bárta. „I když by vlastně patřil spíš na některou z hudebních scén, chceme mu tak poděkovat. Spolu s kapelou Sto zvířat, Tomášem Hanákem a v posledních letech i Annou Polívkovou totiž patří k oporám našeho projektu," dodal Kozler.

Festival bude propagovat veřejnou sbírku ve prospěch Nadace Bona, která pomáhá pacientům s duševní nemocí vrátit se do normálního života. Každý, kdo chce pomoci, může poslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS MEZIPLOTY na telefonní číslo 87 777. Program festivalu je na webu www.meziploty.cz.