Mezi prvními, kteří se s Kleinem přišli rozloučit, dorazili hudebník Jaroslav Uhlíř, herci Miroslav Donutil a Miroslav Táborský, ředitel České televize Petr Dvořák nebo herečka Zlata Adamovská. Nechyběl ani Kleinův student a režisér Jiří Strach, který měl smuteční řeč.

"Obsazoval mě do různých malých rolí 'blbců'. Jako studenti na FAMU jsme se od něho naučili nejen, jak se filmuje, ale snažili jsme se z něj nasát charizma lidskosti, které je potřeba k filmům, které tvůrce přežijí," řekl Strach novinářům před krematoriem, kde byla umístěna Kleinova fotografie a vystavena kondolenční kniha.

Ve své smuteční řeči poté Strach zdůraznil Kleinovu lidskost a empatii. "I mlčet s Dušanem bylo větší školou než desítky hodin teoretických přednášek," uvedl Strach, kterého před 30 lety Klein přijal na FAMU na katedru režie.

Součástí obřadu bylo i připomenutí Kleinovy tvorby a vzpomínky různých osobností na projekční ploše v obřadní síni. Postupně z ní promluvili herci Pavel Kříž, Viktor Preiss, Pavel Zedníček a Miroslav Donutil, režisér a spisovatel Patrik Hartl nebo prezident Herecké asociace Ondřej Kepka. Hudební doprovod obstaral osobně skladatel a klavírista Petr Malásek. Ve svých vzkazech vyzdvihli Kleinovu laskavost, tendenci pomáhat a profesionalitu.

První tři části Kleinovy legendární "básnické" série v osmdesátých letech přilákaly do kin přes pět milionů diváků. Trilogie se dočkala i porevolučních pokračování odrážejících novou realitu, tři díly vznikly v letech 1993, 2004 a 2016. Poslední díl Jak básníci čekají na zázrak natočil s podtitulem Konec legendy. Z další Kleinovy tvorby vyniká trpká satira Dobří holubi se vracejí z roku 1988. V hlavní roli s Milanem Kňažkem se odehrává v protialkoholní léčebně. Na začátku 90. let měl Klein úspěch s televizním detektivním seriálem Hříchy pro pátera Knoxe natočeným podle předlohy Josefa Škvoreckého.

Klein na pražské FAMU vystudoval obor filmové režie a v letech 1975 až 1991 byl režisérem Filmového studia Barrandov. Mezi jeho další úspěšné snímky patřilo filmové zpracování novely Bohumila Hrabala Andělské oči. Televizní tvorbě se věnoval hlavně v 90. letech, přinesla mimo jiné seriály Strážce duší, Manželské tonutí či Cukrárna. Klein pracoval i na seriálu Ulice. Přesto pro něj byla klíčová filmová tvorba.

Režisér Klein měl s manželkou Silverou dva syny. V posledních letech měl velké zdravotní potíže.