„Poosmé se uskuteční soutěž Jazz Fruit podporující mladé talenty, letos bude rozdělena na dvě části pro české a zahraniční projekty. Vstupenky jsou v předprodejní síti GoOut, zvýhodněné studentské vstupné začíná na 111 korunách," řekla.

V Praze bude devět koncertů 

Hlavním cílem festivalu je propagovat jazzovou hudbu především mezi mladým publikem. „Dramaturgicky jsme se v osmém ročníku zaměřili na premiérová vystoupení a vycházející hvězdy jazzového světa. Festival letos přijde s nejrozsáhlejším programem. Jen v Praze půjde o devět koncertů. Během dubna zavítá i do Olomouce, Brna, Českých Budějovic, Děčína a Zlína, kde proběhnou regionální koncerty a vzdělávací hudební workshopy pro děti v rámci programu Mladí ladí dětem," uvedl za organizátory Jan Gregar.

Jako klavírista spolupracoval s Bobbym McFerrinem

Prvním koncertem a zároveň českou premiérou bude vystoupení nadějného japonského pianisty přezdívaného BigYuki. V neděli 2. dubna v Paláci Akropolis představí Yuki Hirano alias BigYuki svou energickou směs jazzu, hiphopu, soulu, rocku a klasické hudby.

V sobotu 8. dubna zavítá do pražské MeetFactory poprvé se svým sólovým projektem dvojnásobný držitel ceny Grammy, anglický klavírista a zakládající člen oceňovaného brooklynského jazzového kolektivu Snarky Puppy, Bill Laurance. Jako klavírista, skladatel, aranžér a producent spolupracoval například s Bobbym McFerrinem, trip-hopovým triem Morcheeba, saxofonistou Chrisem Potterem či kytaristou Lionelem Louekem.

Rakouský pianista představí novou desku 

Jazzový nářez mají nabídnout němečtí Panzerballett, kteří vystoupí 21. dubna v MeetFactory. Tento bláznivý pětičlenný ansámbl se naživo představí v České republice poprvé. Jejich hudební inspirace se dá vystopovat v tak odlišných žánrech, jakými jsou funk, metal, jazz nebo progresivní rock.

Po více jak pěti letech se vrátí na české podium polská skupina Miloopa, aby představila čtvrté studiové album Verke. Vystoupí 28. dubna v Paláci Akropolis. Rakouský pianista David Helbock po roční pauze představí novou desku, a to 19. dubna v Jazz Docku. Držitel Grammy Oran Etkin vystoupí 6. dubna v Jazz Docku se svým triem. Tento newyorský klarinetista do své tvorby promítá hudební vlivy z Afriky, Dálného východu, Evropy či Izraele, odkud pochází.

Čtěte také: Zpěvák Nick Cave se vrátí do Prahy. V říjnu vystoupí v O2 areně