Frouzova výstava se jmenuje Proti času a je složena z několika menších celků. Jejich hlavním těžištěm je lokalita. Návštěvník může sledovat několikaletý proces oprav významných pražských památek, jakými jsou v případě Martina Frouze Národní muzeum, Karlův most, Národní divadlo, Pražský hrad, ale i rekonstrukce karlínského kostela sv. Cyrila a Metoděje či vinohradského kostela Nejsvětějšího srdce Páně od architekta Josipa Plečnika. Fotografie autor pořizoval během 15 let.

Frouz vystudoval katedru fotografie 

„Díky spolupráci s mnoha odborníky od archeologů přes památkáře, restaurátory, stavaře a další mám možnost či privilegium dostat se během výzkumu a oprav do míst, kde není žádoucí, aby se mnoho lidí pohybovalo. Snažím se zde utvořit mimo požadovanou technickou dokumentaci i snímky, které by ve výtvarnější podobě umožnily do těchto okamžiků nahlédnout širší veřejnosti," vysvětluje Frouz.

Martin Frouz vystudoval katedru fotografie AMU a FAMU. V roce 2002 začal pracovat pro českou mutaci National Geographic jako fotoeditor a fotograf. Ve stejném roce zachytil v Praze povodně, od jejich dokumentace se dostal k dokumentaci oprav památek. Frouz je také spoluautorem celé řady teoretických článků a publikací o památkové péči.

Czech Photo Centre je otevřeno každý den 

Součástí výstavy Proti času je průřez všemi udělenými Granty Prahy v období let 1995 až 2016. Jejími držiteli jsou třeba Roman Vondrouš, Jan Zátorský, Dana Kyndrová nebo Karel Cudlín, který jej získal dvakrát. Czech Photo Centre je otevřeno každý den kromě pondělí a sídlí v Nových Butovicích poblíž stanice metra.

Čtěte také: Výtvarnou Osobností roku 2016 je Anna Hulačová