Právě dnes totiž začíná festival Art Parking. Ten se snaží najít příležitost pro umělce k výdělku a pro diváky k setkání s filmem či živým uměním. „Nechceme se ustreamovat k smrti, živé umění potřebuje živého diváka a naopak,“ říká dramaturg festivalu Karel Kratochvíl.

Na parkovištích Pražské tržnice a Nákladového nádraží Žižkov potrvá festival do konce června a zahrne desítky divadelních představení, koncertů i filmových projekcí. Prvními vystupujícími jsou v 16.00 Bratři v tricku a od 19.00 Monika Načeva, kteří na diváky v autech počkají v Pražské tržnici.

V neděli potom vystoupí v 16 hodin Divadlo pod Palmovkou respektive jeho Studio PalmOFF s inscenací 1000 věcí, co mě serou a v 19.00 začne koncert Ester Kočičkové.

Občerstvení přes mobil

Drive-in kino v prostorách Nákladového nádraží Žižkov zahájí promítání v pondělí 27. 4 od 20.00 filmem V síti. „Celý proces objednávky vstupenek, samotná kulturní produkce, včetně distribuce občerstvení, proběhne bezpečně a bezkontaktně z prostředí domova nebo osobního automobilu,“ vysvětlují organizátoři.

V praxi to má vypadat tak, že lidé se vstupenkou (kupuje se vždy jedna pro jedno auto) dorazí na dané místo a přes zavřené okénko řidič ukáže vstupenku v mobilu.

U vjezdu se dozví své místo, na kterém zaparkuje a hlavně pak vypne motor. Přes mobil si posádka auta může kdykoliv během programu objednat občerstvení, které obsluha donese přímo do vozu.