Ve věži je dále k vidění stálá expozice Historie Nového města pražského umístěná v bytě věžníka a v 1. patře věže Novoměstské radnice se nachází původně gotická kaple, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi a dále pak přestavěná v barokním stylu.

Ti, pro koho jsou dvě stovky schodů příliš velký fyzický výkon, si užijí výstavu dokumentaristy Martina Šmoka Stopy židovské přítomnosti v Praze 2 představující pozoruhodnou ale málo známou kapitolu z historie Vinohrad. Nachází se v přízemí věže a je přístupná zdarma.

Zavítat můžete během návštěvy Novoměstské radnice také na klidné a útulné nádvoří, kde můžete posedět na betonových polštářích sochařky Veroniky Psotkové. V rámci projektu Sculpture Line je tu k vidění socha Alexandry Koláčkové Sedící postava, zhotovena z vysokopálené šamotové hlíny v podobě stylizované ženy, slouží i jako lavička a umístěna je před kavárnou Neustadt s otevřeným výdejním okénkem.

V režimu rozvolňování se také otvírá Neviditelná výstava v 2.patře Novoměstské radnice.

Podrobnější informace k programu i všem provozním opatřením naleznete na webových stránkách Novoměstské radnice.

„Je obrovská radost a úleva, že se brány Novoměstské radnice mohou opět otevřít Pražanům i návštěvníkům ze všech koutů naší země. Po dobu útlumu jsme velmi intenzivně pracovali na tom, aby zážitky, které si odsud každý z nás může odnést, byly ještě unikátnější a silnější než doposud. Tato doba nám nejlépe ukázala, jak naší radnici živoucí ruch svědčí a těšíme se proto se všemi návštěvníky, vystavovateli i partnery na naši budoucí spolupráci," dodává ředitel Albert Kubišta.

Otevírací doba věže je od úterý do neděle od 10 do 18 hodin. Půlhodinová přestávka je vždy v rozmezí mezi 12. a 13. hodinou.