Vůbec nejúspěšnějším titulem je James Bond agent 007 – Monster Box (Bontonfi lm), který kromě vítězství v kategorii sběratelských kolekcí a klasických zahraničních fi lmů získal také zvláštní ocenění za nejpůsobivější obal.

V kategorii nejoblíbenější český fi lm na DVD-video navázal režisér Karel Janák na loňský triumf Snowboarďáků vítězstvím se snímkem Rafťáci, před Účastníky zájezdu a fi lmem Štěstí. David za nejoblíbenější klasický český fi lm patří Šíleně smutné princezně před Utrpením mladého Boháčka. Zcela novou kategorií se stal archivní fi lm do roku 1949, kde se prosadil snímek Hotel Modrá hvězda s Natašou Gollovou a Oldřichem Novým.

Nejúspěšnějším distributorem se stala společnost Bontonfi lm, která získala celkem osm Davidů. Její podíl na trhu DVD činil v loňském roce 52 %. Hlasování diváků se téměř kryje s nejúspěšnějšími a nejprodávanějšími DVD tituly. Lidé už konečně z velké části upustili od kazet VHS a díky mnoha periodikům, která DVD přikládají jako bonus čtenářům, se stříbřité disky masově rozšiřují. Distribuce nových titulů na DVD je široká a stabilní. Větší nárůst už dle jeho slov nelze očekávat. Technologie HDTV nabízí fi lmy s lepším obrazem i zvukem. Bontonfi lm nyní vydává Blu-ray disk s posledním dobrodružstvím agenta 007 Casino Royale, který si však mohou vychutnat jen majitelé drahých televizí a přehrávačů.