„Kromě pravidelných každodenních akcí chceme pro návštěvníky areálu přinášet také větší koncerty a hudební nebo kulturní show. K takovým akcím bezesporu patří velký výroční koncert Monkey Business a festivalová přehlídka dračích lodí, které se do Žlutých lázní vracejí po devíti letech," řekl Libor Votruba, ředitel areálu Žluté lázně.

K jubileu popřejí Bittová i Havelka

Ve čtvrtek 21. května od 18 hodin oslaví kapela Monkey Business patnáct let své existence na velkém pódiu travnaté pláže ve Žlutých lázních. Koncertem pod širým nebem vyvrcholí jarní část letošního turné, které má název „15 let na stezce kamarádství".

„Kapela si připravuje speciální program, který zmapuje celé období jejího hudebního působení. Zahraje ale také písně z nové desky, kterou na místě pokřtí a fanoušci si ji budou moci poprvé koupit právě u nás ve Žlutých lázních," uvedl Jan Žampa, programový ředitel areálu.

Diváky naladí nejdříve skupina Ohm Square, pogratulovat přijdou hudebníkům z Monkey Business zpěvačky Marta Kubišová a Iva Bittová nebo zpěvák Ondřej Havelka.

Hladinu Vltavy rozčeří tisíc pádel

V sobotu 23. května se bude na Vltavě podél Žlutých lázní bojovat o Český pohár dračích lodí. Do areálu se sjede přes tisíc účastníků, aby se utkali v nejstarším závodě dračích lodí v České republice. Sportovní, amatérské, firemní i dětské posádky vyjedou na Vltavu na tratích dlouhých 200, 500 a 2 000 metrů.

„Je to symbolický návrat do Žlutých lázní, kde se tento festival v roce 2006 uskutečnil, a moc se zde na závody těšíme. Je to jedna z největších akcí dračích lodí v České republice, na startu se objeví posádky i ze Slovenska, Maďarska a Německa. Diváky čeká velká a atraktivní podívaná," pozval na akci Petr Klíma, prezident České asociace dračích lodí a zakladatel závodu.

Součástí festivalu bude také závod posádek nejmenších účastníků z dětských domovů, které doplní také jejich patroni z řad známých osobností. Ve Žlutých lázních se tak objeví Ivan Trojan, Ljuba Krbová nebo Lejla Abasová. V průběhu festivalu čeká na děti zajímavý doprovodný program. V sobotu si velcí i malí návštěvníci poslechnou koncert Michala Pelanta a jeho bandu.

Posádky všech dračích lodí společně svým startovným přispívají na nadace Naše dítě a Život 90.