Protože soutěž si zakládá na férovosti, rozhodli se pořadatelé nechat tentokrát postoupit všechny tři hráče. O vítězi tak rozhodnou hlasy porotců a diváků v sále, přičemž každý soutěžící dostane jen omezený počet lístků pro své příznivce.

Sedm hráčů tedy v neděli ukáže, co umí. V jedné části večera zahrají skladbu z repertoáru čestného hosta večera Jiřího Suchého, poté je čeká improvizace na čtyři vylosované tóny a nakonec mohou hrát skladbu podle svého výběru.

close Cena pro vítěze od skleněná plastika protkávaná zlatem a platinou od sklářské výtvarnice Gordany Turuk. zoom_in Napětí určitě bude značné - tento večer se rozhodne, kdo získá hodnotné ceny od společnosti Petrof, hotelu Boscolo Prague a dovozce vín Merlot d´Or a nádhernou zlatem a platinou zdobenou plastiku na hudební téma sklářské výtvarnice Gordany Turuk.

Diváci se mohou těšit na jeho vystoupení pana Jiřího Suchého, Dáši Zázvůrkové a svoje umění představí i porotkyně Jitka Fowler Fraňková a objeví se také zpěvák Marek Ztracený.

Ve finále navíc zazní tóny mistrovského nástroje, klavíru Ant. Petrof, který nese jméno po zakladateli firmy a má stejné označení jako první nástroje, které z této dílny vyšly.

Můžeme očekávat, že finále Pianisty roku tedy opravdu proběhne ve velkém stylu. Zatímco dění předchozích kol se pořadatelé snažili zprostředkovat fotoreportáží na Facebooku, finále mohou zájemci sledovat v přímém přenosu od 18.30 hodin.

| Video: Youtube