Populární humoristickou prózu přímo "na tělo" Letní scéně Ungeltu zdramatizovala Věra Mašková. V komedii pro celou rodinu se představí Jitka Smutná, Tereza Kostková, Eva Josefíková, Máša Málková, Jaromír Nosek a Jiří Hána, režíruje je Peter Gábor.

"Neznám vhodnějšího autora pro pohodové letní večery než Betty MacDonaldovou. Mimo jiné i proto, že v hledišti sedí většina žen," sděluje ředitel Divadla Ungelt Milan Hein na adresu letošní novinky o tom, jak si nezoufat, když kolem vás zuří hospodářská krize, vy nemáte žádnou kvalifikaci, zato povinnost uživit dvě děti…

Nejpopulárnější kniha

"Je hřejivé, když si tyto prázdniny představím v magickém prostředí naší Letní scény na hradčanském Novém Světě a ve společnosti tak geniální spisovatelky, jakou byla Betty MacDonaldová," navazuje umělecký šéf Divadla Ungelt Pavel Ondruch.

"Její knihy patří už od prvního vydání k té nejoblíbenější humoristické literatuře u nás když totiž před pár lety dělali rozsáhlý průzkum o českých čtenářích, zjistili, že vůbec nejoblíbenější knihou je u nich román Betty MacDonaldové Vejce a já," doplňuje. Mimochodem s vtipnou a dynamickou dramatizací Věry Maškové byli dle jejich slov potomci Betty MacDonaldové velmi spokojení.

Další reportoár

Dalšími dvěma inscenacemi, které bude Ungelt na Novém Světě během léta hrát, je Život podle Jonesových s Vandou Hybnerovou, Miroslavem Táborským, Ladislavem Hamplem a Lucií Štěpánkovou i zbrusu nová premiéra Skleněný strop s Táňou Vilhelmovou a Jiřím Langmajerem, která je jejich strhujícím hereckým duelem.

"Zábavu zaručuje i dvacet večerů se Simonou Stašovou, která již tradičně hostuje na naší Letní scéně se všemi svými nejúspěšnějšími inscenacemi letos k těm z loňska přibude i komediální novinka Vězeň na Druhé avenue," sděluje Ondruch. Z těch starších jde o hry Drobečky z perníku, Filumena Marturano, Poslední ze žhavých milenců, Římské noci a Skleněný zvěřinec.