A konec to bude doslova ve velkém stylu, přijede totiž 150členný americký pěvecký sbor Chorus of Westerly, který spolu s českými Virtuosi Pragenses předvede slavné vokálně instrumentální dílo Antonína Dvořáka 
z roku 1880, oratorium Stabat Mater.

Chorus of Westerly z amerického Rhode Islandu byl založen před 55 lety a po celou dobu své existence přináší hudbu na nejvyšší úrovni. Sbor má za sebou již přes 650 představení, která celkem navštívilo na 1,6 milionu posluchačů. Za svoji činnost získal nesčetná ocenění a uznání.

Sbor má ojedinělé složení - jako jediný nezávislý sbor v USA totiž kombinuje dospělé a dětské zpěváky během všech vystoupení koncertní sezóny. Děti jsou plnohodnotnými členy tělesa a jsou na ně kladeny stejné nároky jako na dospělé.

Po dobu činnosti sboru si tak více než 1500 dětí mohlo zazpívat díla Verdiho, Bacha nebo Beethovena s profesionálními orchestry, sólisty 
a před náročným publikem.

Ve sboru jsou amatérští zpěváci

Sbor je tvořen amatérskými zpěváky, ale jejich profesionální přístup je patrný při každém jeho vystoupení.

Do Prahy navíc s Chorus of Westerly přijede dirigent Andrew Howell, který je v severní Americe považován za vycházející hvězdu sborové hudby. Se sborem Chorus of Westerly pracuje od roku 2012.

Působí také jako varhaník a sbormistr 
v Novém Londýně ve státě Connecticut, řídí prestižní Watch Hill Chapel na Rhode Islandu 
a v neposlední řadě přednáší na University of Rhode Island.

Dvořákova Stabat Mater se tak ocitne ve správných rukou. A kdo by se chtěl podívat na koncert zdarma, může si zkusit zahrát o vstupenky v naší soutěži.

Soutěž o vstupenkyChcete se podívat na závěrečný koncert letošního cyklu série Musica Orbis ve Smetanově síni Obecního domu? 150členný americký soubor Chorus of Westerly zde spolu s českými Virtuosi Pragenses v úterý 15. července předvede mistrovské dílo Antonína Dvořáka Stabat Mater.

Vstupenky zakoupíte v obvyklých předprodejích na www.concert.cz. A nebo si o ně můžete zkusit zahrát v naší soutěži.

Otázka: Ve kterém roce poprvé zaznělo Dvořákovo dílo Stabat Mater?
a) 1870
b) 1875
c) 1880

Odpovědi zasílejte do 14. července do 12 hodin na e-mail: 
soutez.prazsky@denik.cz, do předmětu uveďte heslo „DVORAK“. V e-mailu nezapomeňte uvést adresu a své telefonní číslo, na kterém vás budeme informovat o výhře.

Výherce získá dvě vstupenky na koncert amerického souboru Chorus of Westerly a českých Virtuosi Pragensis 15. července od 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu v Praze.