Děj akční podívané, která vznikla na motivy skutečných událostí podle bestselleru slovenského spisovatele Dominika Dána, se odehrává na začátku 90. let a dotýká se citlivých témat jako byla například spolupráce Státní bezpežnosti s církví.

Důležitou roli tady hraje bývalý estébák, který se zaměřoval na výslechy a říkalo se mu Rudý kapitán. "Měl jsem tam i několik rvaček, které jsem trénoval s kaskadéry, takže jsem se připravoval poctivě," vysvětlil jeho představitel Oldřich Kaiser. Ten přišel na premiéru do kina Cinema na Andělu stylově v uniformě příslušníka Veřejné bezpečnosti a doprovodila ho přítelkyně Dáša Vokatá.

| Video: Youtube

Jedinou krátkou pauzu v natáčení dalšího projektu využila Zuzana Kronerová a dorazila s partnerem a kamarádkou. Ve filmu hraje zajímavou roli Mariky. "Je to žena, která už od života nic nového a dobrého nečeká. Skrývá se za maskou cynické, nepřístupné, skeptické ženy," popsala oblíbená slovenská herečka, nominovaná letos na Českého lva za svoji roli v Domácí péči.

Michal Suchánek pozval na premiéru filmu, kde ukázal také svoji dramatickou polohu, celou rodinu. I herce Ivana Vodochodského doprovodil syn, dorazil i Boris Hybner, Martin Pechlát nebo Mário Kubec. Režisér Machal Kollár a producent Viktor Tauš tak mohli být spokojení. Tři premiérové sály byly plné a diváci odcházeli plni zážitků.

Čtěte také: Rudý kapitán, tak náročný projekt v českých končinách už dlouho nevznikal