Z postupu do finále soutěže Miss Academia ČR 2011 se radují dvaadvacetiletá Kateřina Kolomazníková studující Všeobecné lékařství na Univerzitě Karlově v Praze, jednadvacetiletá Šárka Sokolová, která studuje Bezpečnostní management ve veřejné správě na Policejní akademii ČR v Praze a dvaadvacetiletá Věra Nagyová studující Architekturu a urbanismus na ČVUT v Praze.

Dívky musely na castingu za úkol zdolat vědomostně-inteligenční test, rozhovor s porotou a v neposlední řadě promenádu v plavkách. U účastnic soutěže byla posuzována nejen krása, ale především inteligence.

„Pokud dívka úspěšně absolvovala vědomostně-inteligenční test, měla velkou šanci poustoupit do finále. Bodové hodnocení testu mělo v konečném součtu největší váhu,“ uvedl manažer projektu Ondřej Kalvach.

Pro finálovou desítku je na konci měsíce ledna připraveno jedno z úvodních soustředění, na němž slečny čeká náročný program v podobě natáčení rozhovorů, nafocení portrétů a účasti na navrhování šatů určených pro slavnostní galavečer již patnáctého ročníku soutěže. Ten se uskuteční 29. března v Kongresovém centru Zlín.

Andělsky krásná, po čertech chytrá

„V letošním ročníku se snažíme objevit vysokoškolačku andělsky krásnou a po čertech chytrou,“ dodal manažer projektu Marek Klos. Soutěž opět organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Pražský deník oslovil také vítězku Miss Academia za rok 2008 Martinu Trnkovou. Ta na soutěž dodnes ráda vzpomíná. „Miss Academia mne velice překvapila. Ve všem. A vždy mile. Jsem vděčná za možnost být u toho (a být vítězkou, přiznávám). Nejcennější jsou totiž krásné vzpomínky. I když jejich význam a hloubka vykrystalizují teprve časem, který vám přinese jiný život a jiné pohledy na něj,“ řekla.

A co by nositelka titulu Miss Academia doporučila soutěžícím? „Snažte se shodit trému, tím projev získá na přirozenosti a důvěryhodnosti. Je to zábava, tak si ji pořádně užijte,“ dodala Martina Trnková.

Finalistka Miss Academia Věra Nagyová řekla: Když už postoupíte, chcete vyhrát

close zoom_in Praha – Studentku architektury Věru Nagyovou Pražský deník oslovil už na castingu v Praze, kdy ještě netušila, že postoupí až do finále. Teď se Deníku svěřila podruhé.

Gratuluji k úspěchu. Jaké jsou vaše pocity?

Děkuji. Samozřejmě, že jsem z toho šťastná a jsem ráda, ale na rovinu, kdo by nebyl? V člověku se to ale pere. Jedno moje já se má rádo a věřilo si (to bych se vlastně jinak přihlásit nemohla), a to druhé skromnější si říkalo, páni, co mě to napadlo. Nejsem blázen, že jsem tam šla. Ale shrnula bych to tím, že bez risku nejsou zisky. Takže u mě se tohle pravidlo potvrdilo.

Původně jste řekla jen svému příteli o účasti v soutěži. Už se to v tomto ohledu změnilo?
Co se týká chlubení, tak nejsem člověk, co by se rád chlubil. Takže informace postoupila jen k blízké rodině, a pak to ví ti, co to našli na internetu či v novinách.

Už jste se dostala daleko, chcete vyhrát?
Na rovinu přiznám, že když se už člověk dostane do finále, tak by chtěl vyhrát, ale nezáleží to ani tak na mě, ale na porotě a na tom co předvede ostatních deset holek, takže jsem na to zvědavá A těším se.

Na čem budete pracovat, abyste byla co nejlepší?

Co bych tak potřebovala vylepšit? Možná tak být si jistější v projevové části, při rozhovoru s porotou jsem se do toho trošku zamotala, k čemuž přispěly i nervy, ale nakonec jsem z toho docela úspěšně vybruslila.

Kdybych měla zhodnotit test, tak tam byly, jak těžké, tak lehké otázky. Překvapila mě část logická, která teda mně přišla až moc lehká, to mě maličko zklamalo. Jinak matematika a úlohy pravděpodobnosti, byli pro mě tabu, protože přece jenom tři roky na vysoký jsem se s tím už nesetkala a nedokázala jsem to vytáhnout ani z paty, jak se tyhle úlohy počítají.

Čtěte také: Krásná a inteligentní. To je Miss Academia