„Fotky jsem vybral tak, že mi některé zrovna přišly pod ruku," uvedl Kašpar, herec Divadla Járy Cimrmana. Hromadila se mu prý doma spousta vyvolaných i nevyvolaných filmů, na žádost dramaturgyně divadla Ivany Slámové pak do nich jednoho dne „hrábl" a výsledkem je výstava pod názvem Hlavně Hrádeček, kterou si lidé mohou do 6. ledna prohlédnut při popíjení kávy před divadelním představením.

Na fotkách je zachyceno převážně dění na Havlově chalupě s jeho obyvateli a kamarády v období let 1976 až 1986. Fota přibližují například antický Silvestr, Divadlo Na tahu, hospodu U Bohouše či narozeniny Havlova blízkého přítele a spisovatele Zdeňka Urbánka.

Expozice podle Slámové zapadá do letošního výstavního podtitulu Nepřizpůsobiví, protože lidé scházející se kdysi na Hrádečku se odmítali podvolit komunistickému režimu. Současně připomene první výročí úmrtí Havla, které bude 18. prosince. Při té příležitosti také vedení divadla odhalí svému někdejšímu kolegovi pamětní desku. Pozdější československý a český prezident tam ve slavné éře divadla v letech 1960 až 1968 pracoval jako kulisák, herec, dramaturg, tajemníkčinohry a dramatik. Výtvarný návrh pamětní desky vytvořil sochař David Černý.

Dnešní vernisáž fotografií si v divadle nenechali ujít například Havlův bratr Ivan a osazenstvo Divadla Na zábradlí.