„Režii prvního titulu dramaturgie svěřila čerstvým absolventům DAMU, režisérsko-dramaturgickému tandemu Adam Svozil-Kristýna Kosová. Ztvární pro nás románovou vizi budoucnosti, ve které se již nebude umírat a psi povedou s lidmi filozofické hovory, nazvanou Dánská občanská válka 2018-2024. Premiéra bude v polovině prosince. Na jevišti se objeví Miloslav König, Petr Jeništa, Dita Kaplanová, Magdalena Sidonová, Johana Matoušková, Honza Hájek a Jiří Černý," uvedla Poláková.

Scénář na motivy sci-fi románu předního představitele současné dánské literatury Kaspara C. Nielsena kombinuje úvahy o společensko-politických tendencích s fantaskními historkami tragikomického charakteru. Balancuje na hranici absurdity, surreálna a kruté ironie.

O další inscenaci se postará Jan Mikulášek

O další inscenaci se postará kmenový režisér Jan Mikulášek, který v březnu 2018 převede na scénu jeden z klíčových románů Thomase Bernharda Mýcení. Volba tvorby tohoto rakouského skandálního dramatika je pro Divadlo Na zábradlí spjatá s tradicí. „Do dějin naší scény se totiž zapsaly scénické adaptace textů tohoto autora v režii Juraje Nvoty, Jana Antonína Pitínského či Jiřího Pokorného," vysvětlila. V inscenaci se objeví například Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková a Petr Jeništa.

Jan Mikulášek uvede na scéně Zábradlí i další inscenaci, kterou bude v červnu adaptace slavného románu Güntera Grasse Plechový bubínek. Příběh Oskara Matzeratha, který se natolik bránil účasti ve světě dospělých, že odmítl vyrůst, je zároveň i strhujícím portrétem Evropy 20. století, dodala mluvčí.

„Sezona 2017/2018 ve znamení divadelního ztvárnění výjimečných románových děl naplňuje dramaturgický směr, kterým je objevování pro divadlo předem neurčených textů. Uhrančivé příběhy, vynikající herecký ansámbl a prvořadí režiséři slibují hluboké divácké zážitky," dodala mluvčí.