Divadelníci od zahájení oprav loni v září hráli hlavně na zájezdech, třikrát nebo čtyřikrát do měsíce hostovali ve smíchovském Švandově divadle. "Ani při plánovaném zahájení divadelního provozu v Divadle Komedie od února 2017 nebude dosaženo takových příjmů z tržeb, které jsou při běžném provozu," píše se v materiálu, který projednali radní.

Vznikl nový vstup ze dvora 

Opravovanou budovu Divadla Na zábradlí vlastní Praha od roku 1993. V 90. letech přešel sousední dům do rukou soukromníka, který nemá zájem menší prostor, sloužící dnes sousednímu hotelu, divadlu dál pronajímat. Proto bylo nutné vybudovat nový vstup ze dvora. Po opravách za 40 milionů korun získá scéna i nové zázemí, kavárnu a ve vnitrobloku zastřešený foyer.

Objekt by potřeboval důkladnější rekonstrukci 

Praha už delší dobu řeší, co dál s prostorem Divadla Komedie po ukončení působení Divadla Na Zábradlí. Praha má divadlo pronajaté do roku 2030 za zhruba 900 tisíc korun ročně. Město chtělo původně prostory získat, což ministerstvo financí zamítlo.

Poslední podnájemník, společnost Divadlo Company.cz, v dubnu 2016 kvůli finančním potížím v prostorech Divadla Komedie skončil. Než se do objektu nyní nastěhuje Divadlo Na Zábradlí, město investovalo do nutných úprav. Objekt by ale potřeboval důkladnější rekonstrukci za asi 50 milionů korun.

Čtěte také: Spolek Kašpar uvede premiéru hry Jonáš a tingl-tangl