Na scénu se během Hvězdného léta vrátí i další Havelkova hudební inscenace, populární Saturnin, původně z repertoáru Divadla ABC. Návštěvníci se dočkají také dvou koncertů Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers.

Celkem je na scénu pod žižkovskou věží naplánováno 42 titulů s herci, jako jsou Iva Janžurová, Jana Paulová, Pavel Zedníček, Barbora Hrzánová, David Suchařípa, Petr Kostka či Václav Kopta (šest večerů bude patřit hudbě).

Vedle inscenací Divadla Kalich se repertoár opírá o představení Komorního divadla Kalich, jak zní nový název dřívějšího Divadla v Rytířské, Divadla Palace, Divadla Verze či Činoherního studia Bouře. Na jeviště se vrátí rovněž tituly Caveman, Carmen Y Carmen, Dva nahatý chlapi a Federer-Nadal, novinkami budou autorská féerie Můžem i s mužem či novinka Osm eur na hodinu.

Závěr přehlídky bude 1. září patřit premiéře hry francouzského autora, režiséra a humoristy Laurenta Baffie TIK TIK. Tým režiséra Jakuba Nvoty ji v Komorním divadle Kalich dozkoušel přesně v tom březnovém týdnu, kdy byla zavřena divadla.

Dezinfekce prostor i ozónové čističe vzduchu

Její hrdinové se scházejí v čekárně psychiatra, neboť každý z nich trpí svým „tikem“. Autor bravurně ovládá proměny nálad, humor, jenž vyvolává smích, a nakonec i dojetí nad lidmi, kteří potřebují vztah. V hlavních rolích se představí Tereza Kostková, Kristýna Frejová, Eva Josefíková, Josef Polášek, Václav Knop a Jaromír Nosek.

„Přípravu ročníku jsme samozřejmě s veškerou vážností podřídili celospolečenské situaci, takže jsme připravili řadu nezbytných hygienických a bezpečnostních opatření, aby se u nás mohli diváci bez obav bavit. Prostory budeme dezinfikovat speciálními prostředky, navíc jsme pořídili ozónové čističe vzduchu od virů, dezinfekce bude k dispozici hned na několika místech,“ říká producent Michal Kocourek.

Zároveň věří, že se lidé budou chtít v hledištích divadel zase pobavit, že se nebudou obávat kontaktu. „Známá pravda říká, že veselá mysl je půl zdraví. Pamatuji si na několik let starý rozhovor s naší přední imunoložkou Blankou Říhovou, v němž na posílení imunity doporučuje kilo pomerančů a návštěvu divadla,“ doplňuje producent.