Už od května letošního roku je slavná pražská divadelní scéna Komedie bez života. Podle pražského magistrátu je prostor v Jungmannově ulici v havarijním stavu a prvořadá je nyní rekonstrukce. Ta však není možná bez dohody s majitelem celé budovy, Generálním finančním ředitelstvím, které Praze divadlo pronajímá.

Komise bude vybírat soubor 

„Rekonstrukci chceme provést sami a náklady si potom takzvaně odbydlet, nebo se domluvit s majitelem na jiné formě vyrovnání. Jednání stále probíhají, k dohodě ale zatím nedošlo," upozornil radní Prahy pro kulturu Jan Wolf (Trojkoalice).

Přes nastalé problémy už v úterý schválí pražští radní zřízení komise, jejímž úkolem bude vybrat nový soubor, který v budoucnu obsadí divadlo nastálo. Práce komise ale začne až ve chvíli, kdy bude podepsaná dohoda o rekonstrukci.

Divadlo prochází rekonstrukcí 

V každém případě nejen v letošní, ale podle Jana Wolfa ani v příští sezoně diváci nový domácí ansámbl v Komedii neuvidí. „Pokud bude divadlo rekonstruováno a vybereme budoucího nájemníka, tak to vidím na start od září 2018," dodává radní pro kulturu.

Úplně prázdno v divadle ale do té doby nebude. Ještě během podzimu budou ve zchátralém prostoru provedeny provizorní úpravy, aby divákům a hercům nehrozilo žádné nebezpečí. Od nového roku se sem pak do konce sezony přesune soubor Divadla Na Zábradlí, jehož domovská scéna na Anenském náměstí právě prochází opravou. 

Čtěte také: Oprava Divadla na Zábradlí má zpoždění, potrvá do příštího roku