Restaurování snímku v maďarských laboratořích Magyar Nemzeti Filmalap zaštítil odborně i organizačně Národní filmový archiv v Praze, finančně je podpořily Island, Lichtenštejnsko, Norsko a české ministerstvo kultury.

Po třinácti letech od natočení parodie Limonádový Joe obsadil režisér Oldřich Lipský do hlavních ženských rolí znovu Květu Fialovou a Olgu Schoberovou.

Slovenský herec Michal Dočolomanský excelující v roli amerického detektiva Nicka Cartera se stal později oblíbeným představitelem fešáků v mnoha českých filmech. Zde ho nadaboval František Němec, jeho ústy ale v českém filmu mluvili také Ladislav Županič a Ladislav Frej.

Titulní hrdinku filmu – masožravou květinu Adélu – vytvořil výtvarník a režisér Jan Švankmajer. Takzvaný product placement byl době vzniku filmu prakticky neznámým pojmem. Dlouhá sekvence putování Nicka Cartera a komisaře Ledviny v podání Rudolfa Hrušínského po pražských restauracích a pivnicích a jejich nadšené ódy na české pivo a taliány však i dnes působí jako dokonalá reklama.