Málokterá kapela si dokázala vybudovat tak věrné publikum jako Depeche Mode. Ukázalo se to i na nedělním koncertu v pražských Letňanech, kde kapela vystoupila na svém vůbec největším představení v Česku. A opět bylo plno, ačkoli „Depešáci“ u nás vystupují celkem hojně. Vždyť od jejich legendárního vystoupení v pražské Sportovní hale v roce 1988, kam tehdy dorazilo neuvěřitelných 17 tisíc lidí, DM v Česku vystoupili celkem desetkrát.

Připomeňte si loňský koncert Depeche Mode v Berlíně: 

Jedenáctý koncert byl ale největší. A také první, na němž chyběl zesnulý Andrew Fletcher, jeden ze zakládajících členů kapely. Dave Gahan a Martin Gore jej velkolepě uctili skladbou World in My Eyes zhruba uprostřed setlistu.

Ten nabídl velmi dobrý mix staré a novější hudby. Zaznělo hned několik hitů, samozřejmě na ty největší pecky si museli návštěvníci letňanského areálu počkat až na konec. Poslední skladbou řádné části koncertu byl hit Enjoy the Silence, úplnou tečku přídavku obstaral Personal Jesus.

| Video: Youtube

Ale během celého koncertu došlo na řadu skvělých momentů včetně Wrong, It’s No Good nebo opravdu skvěle zahraná skladba Ghosts Again.

Prší prší jen se leje

Věrnost publika byla znát všude. Většina návštěvníků dorazila v oblečení, které kapelu vždy symbolizovalo, převážná část měla dokonce trika či bundy s logem kapely. Další zábavný moment je dlouhověkost kapely.

Ta se na vrcholné scéně pohybuje již čtyři dekády, a tak se na jejích koncertech mísí senioři s nejmladším publikem. Řada lidí dorazila s dětmi, dokonce i vnoučaty. A všichni pařili stejně nadšeně.

Podstatnou vadou na kráse bylo jen počasí, které koncertu moc nepřálo. Celou neděli se měnilo, ale zdálo se, že nakonec se samotný koncert obejde bez deště. To se sice naplnilo, ale kolem 20. hodiny, tedy nějakých 20 minut před koncertem, se spustil obří přívalový déšť, který zkomplikoval pohyb po areálu.

Ale nevadí. Depeche Mode jsou při chuti a příští rok přijedou do Česka znovu. Hned dvakrát vystoupí v O2 areně. Tak na viděnou v Libni.